Není to ovšem vítěz III. třídy, jak by mohlo být logické, ale z postupu se radují v pořadí druhé Senožaty. Petrovice totiž svého práva na posun o patro výše nevyužily.

Historický postup Vysočina odmítla

Petrovice hrály skvěle na podzim, ale na jaře už přišlo hned několik klopýtnutí, mezi které patřila třeba prohra na domácím hřišti s Horní Cerekví B. Proto se dá jejich rozhodnutí pochopit, byť pro klub by byl postup historickým mezníkem.

„Mrzí mě to. Motám se kolem fotbalu a rád bych viděl tým ve vyšší soutěži. Na druhou stranu pokud hráči do okresního přeboru nechtějí, nemá smysl je tam tlačit za každou cenu. Nerad bych po případné neúspěšné sezoně poslouchal řeči, že jsem je tam vmanipuloval,“ prohlásil trenér a vedoucí družstva Petrovic Jiří Folejtar.

Rozhodnutí v klubovně Vysočiny se rodilo na základě hlasování. „Všichni kluci se k tomu vyjádřili. Hlavně ti starší do okresu jít nechtěli a získali většinu,“ vysvětlil Folejtar.

Po postupu tak sáhly Senožaty, které vybojovaly druhou příčku. Ty se do elitní soutěže okresu vrací po tříleté pauze. Z hlediska fotbalové legislativy není v jejich postupu žádný zádrhel. „Senožaty postupují jako druhé v řadě a vzhledem k tomu, že v rozpisu soutěží není stanovena žádná kauce, nebudou platit ani poplatek za postup mimo pořadí,“ informoval sekretář okresního fotbalového svazu Milan Reich.

Také v Senožatech se o posunu do Poutník ligy diskutovalo. „Došlo na hlasování hráčů, které v pondělí rozhodlo o tom, že nabídku využijeme,“ informoval předseda Sokola Senožaty Ladislav Mareš.

Ten je přesvědčen, že klub má na to, aby v okresním přeboru obstál. „V kádru máme hráče, kteří soutěž už hráli a nejsou ještě staří a pak tu jsou talentovaní mladí hráči. Pokud se budeme scházet na zápasy v tomto počtu, není záchrana nereálná.“

Posily nebudou

Přesto by nováček elitní soutěže Pelhřimovska vylepšil svůj kádr. „Nehodláme se sice nijak zvlášť posilovat, ale rádi bychom vylepšili mužstvo takříkajíc z vlastních zdrojů. Na hostování ve Speřicích jsou Václav Strnad a Martin Večeřa. S nimi chceme jednat, zda by se nevrátili,“ prozradil Mareš.

Petrovice se sice své odměny zřekly, ale slovo postup se tak úplně v klubu skloňovat nepřestalo. „Pokusíme se tým doplnit a pokud by se nám povedlo vyhrát III. třídu i za rok, pak už bychom do okresního přeboru šli bez jakéhokoliv váhání,“ naznačil Jiří Folejtar. S obhajobou první příčky to ale lehké mít nebudou. Na jaře velké ambice naznačil Čejov a počítat se musí i s Horní Vsí, která určitě udělá vše pro to, aby její třetitřídní kapitola byla jen roční.

Poslední sezony
Ročník 2007/2008
Senožaty 14. misto ve II. třídě (sestup), Petrovice 8. místo ve III. třídě.
Ročník 2008/2009
Senožaty 6. místo ve III. třídě, Petrovice 7. místo ve III. třídě.
Ročník 2009/2010
Petrovice 4. místo ve III. třídě, Senožaty 10. místo ve III. třídě.
Ročník 2010/2011
Petrovice 1. místo ve III. třídě, Senožaty 2. místo ve III. třídě (postup).