Už před jeho startem byla pozice favoritů nejasná, neboť v předešlé sezoně postoupily do Poutník ligy hned tři týmy. Korunním princem se staly Petrovice, které svou roli potvrdily a soutěž vyhrály.

Odvety byly ve znamení tápání

Petrovice doslova koncertovaly v podzimní části sezony. Během třinácti kol nahrály na druhé Senožaty devět bodů náskoku a nic nenasvědčovalo tomu, že by se na jaře mělo konat drama.

Okresní fotbalový svaz rozhodl o předehrání prvního jarního kola už na podzim a lídr poprvé narazil. Tým Senožat mu připravil bolestivou porážku a navíc na hřišti v Petrovicích.

Jaro pro Vysočinu začalo doslova katastrofálně. O porážce v Ústrašíně, na jehož lavičce si odbyl premiéru zkušený trenér Jan Mareš, se mluvilo jako o senzaci. Jenže přišla další klopýtnutí v Mnichu, doma s Čejovem a dokonce i s Horní Cerekeví B. Po devatenáctém kole tak sice Petrovice ještě vedly tabulku, ale už měly k dobru jen tři body náskoku na Čejov.

Postup spadl do klína Senožatům

Pak přece jen podzimní půlmistr nabral dech a začal vyhrávat. Prvenství si zajistil dokonce v předstihu, takže si mohl dovolit luxus v podobě porážky v soutěžní derniéře a zároveň sousedském derby v Želivě.

V tu dobu už se v Petrovicích formovala myšlenka na okresní poměry málo vídaná. Vysočina nevyužila své právo na postup do vyšší soutěže. Do Poutník ligy se tak posunou Senožaty.

Ty ovšem moc suverénně nedokráčely ani ke druhé příčce. Sokol totiž stejně jako Petrovice špatně začal jaro a po už zmíněném devatenáctém kole figuroval až na šesté příčce. V tu chvíli ztrácel na čelo šest bodů. V posledních sedmi kolech si však nenechal sebrat ani bod, dokázal přetlačit i Čejov na jeho hřišti.

Pro Čejov to byla jediná jarní prohra, která nakonec Sokol stála návrat do Poutník ligy po roční pauze. Čejovské musí mrzet méně povedený podzim, po němž jim v tabulce patřila až šestá příčka.

V odvetách už nezískali ani bod

Soutěž měla hned tři nováčky. Shodou okolností se jednalo ve všech případech o rezervní týmy. Nejlépe si vedly Černovice, které se zásluhou výborného jara posunuly do lepší poloviny tabulky. Horní Cerekev soutěž uhájila zásluhou toho, že sestupoval jediný tým a navíc III. třída měla svého otloukánka.

Staly se jím Počátky B. Ty po postupu z nejnižší soutěže okresu získaly na podzim deset bodů a na jaře už všechny zápasy prohrály. Do Ústrašína dokonce nedorazily.