„Vítězství v poháru si vážím, ale triumf v Poutník lize je podstatně hodnotnější,“ prohlásil po dosažení obou met trenér Sokola Luděk Řezníček.

Právě triumf v Poutník lize přinesl Košeticím historický úspěch, kterým je postup do I. B třídy. Nutno říci, že se jedná o postup naprosto zasloužený, neboť tým za celou soutěž prohrál jen dvakrát. Na podzim nestačil na Nový Rychnov, jarní sérii bez porážky uťala až v posledním kole Obrataň.

Košetice vybudovaly na okresní poměry kvalitní tým ve všech směrech. Lety sehrávaný celek postupně doplňovali hráči, kteří se stali klíčovými. Před sezonou přišel pacovský ostrostřelec Kubů, v zimě už tak titěrné dírky v obraně utěsnil Běloch, který má zkušenosti s prvotřídním fotbalem z Ústrašína. Navíc prošel pelhřimovskou mládežnickou fotbalovou školou.

Ačkoliv Košetice proklouzly do vyšší soutěže bez viditelného zaváhání a na druhý Nový Rychnov v konečném účtování nahrály dvanáctibodový náskok, tým bude potřeba doplnit. „Musíme to posílit, abychom se v I. B třídě nezastavili jen na rok,“ nechal se slyšet ještě před skončením sezony Luděk Řezníček.

Druhou příčku nakonec uhájil Nový Rychnov, který po podzimní části ztrácel na lídra jen bod. Na jaře už ale tempu Košetic nestačil. To se ostatně očekávalo i pod Křemešníkem. „Košetice jsou favoritem, my máme příliš úzký kádr,“ pronesl před začátkem jara kouč Nového Rychnova Ivan Císař. Start sice v odvetách herně nepropadl, ale dosáhl asi maxima. Tým na vyšší soutěž zatím nemá.

Před sezonou se počítalo s tím, že by se v popředí tabulky měly pohybovat i Počátky. Ty ovšem zcela propadly a nakonec se dlouho musely strachovat o udržení soutěže. Naopak velmi dobře si zejména na jaře vedl Maraton, na podzim se dařilo Žirovu či Hořepníku. Nezklamal ani další nováček Jiřice.

O co méně dramatický byl boj o první příčku, o to větší zápletku měly záchranářské manévry.

Kromě už zmíněných Počátek se do sestupového ohrožení v průběhu jara namočily ještě Obrataň, Plačkov, Vyskytná a Horní Ves.
Obrataň nikdy sice nespadla na poslední příčku, ale v ohrožení byla celou sezonu. Nakonec ji zachránil plný bodový zisk z posledních tří kol. Plačkov po mizerném podzimu hodně přidal a záchranářskou jistotu získal kolo před koncem. Klíčová se ukázala výhra nad Horní Vsí v poměru 8:0.

Právě H. Ves si to odskákala. Kolo před koncem prohrála doma s Obrataní a předstihnout v samotném finiši už mohla jen Vyskytnou. Ta ovšem zdolala Nový Rychnov.