Ročník 2010/2011 je od neděle minulostí. Včerejší poslední kolo rozluštilo poslední zbytky sestupových i postupových hádanek.

MSFL. Nejlepším týmem byla Opava, která se tak po roce vrací do II. ligy. Už v zimě odhlásily soutěž Vítkovice a staly se tak prvním sestupujícím. Do divize je doprovodí Slavičín.

DIVIZE D. Až v posledním kolo se rozhodlo jako o mistrovi, tak o sestupujících. Vítězství a postup do MSFL mohou slavit Rosice, nepříjemný pád do krajských přeborů se pak týká trojice Uherský Brod, Konice a Blansko. Všech pět týmů z Vysočiny se v soutěži zachránilo.

KRAJSKÝ PŘEBOR. Nejvyšší krajská soutěž na Vysočině byla rozhodnutá už s předstihem. Vítězství slaví Polná. Pád o soutěž níž potkal Třebíč B.

I. A TŘÍDY. O vítězích bylo rovněž rozhodnuto s předstihem. Do krajského přeboru se vrací Janovice, premiéra v této soutěži čeká Čáslavice-Sádek, který postupuje podruhé v řadě. O pádu beznadějně poslední Dlouhé Vsi se vědělo dávno. Ze stejné skupiny sestupuje i Havlíčkova Borová. Skupinu B pak opouští Přibyslavice, které se ještě nedávno pohybovaly na samé špici I. A třídy.

I. B TŘÍDY. Postup mohou ve skupině A slavit havlíčkobrodská rezerva a Habry. Skupině B pak kralovaly Štěpánov a Žďár B. Sestupují Lukavec, Ždírec B, Bítovčice a překvapivě i Borovina-Opatov.

OKRESNÍ PŘEBORY. Havlíčkobrodsko ovládla Lučice, Třebíčsko Hrotovice a Pelhřimovsko Košetice. Poslední kolo rozhodovalo o mistrovi Jihlavska – stala se jím Telč. Na Žďársku pak vzájemný souboj dvou aspirantů na postup vyhrála Bystřice B.

Postupy
II. liga: Opava
MSFL: Rosice, Baník Ostrava B
Divize D: Polná, Bohunice, Přerov, Spytihněv, Krnov
Krajský přebor: Janovice, Čáslavice-Sádek
I. A třídy: H. Brod B, Habry, Štěpánov, Žďár B
I. B třídy: Lučice, Telč, Hrotovice, Košetice, Bystřice B
Pozn.: Týmy jsou uvedeny v soutěžích, do kterých postoupily.
Sestupy
MSFL: Hlučín
Divize D a E: Vítkovice, Slavičín
Krajské přebory: Blansko, Konice, Uh. Brod
I. A třídy: Třebíč B
I. B třídy: Dlouhá Ves, H. Borová, Přibyslavice
Okresní přebory: Lukavec, Ždírec B, Bítovčice, Borovina-Opatov
Pozn.: Týmy jsou uvedeny v soutěžích, do kterých sestoupily.