BYSTŘICE – PACOV 7:0
Hosté zahrozili první, ale od 7. minuty se už začalo hrát jen na jednu branku. Skóre otevřel Holý. Nedlouho po něm se radoval i Vícha se Špatkou a Pacov byl zralý na ručník. „Hosté se snažili hrát ofsajd systém, ten jim ale vůbec nevycházel,“ upozornil bystřický kouč Karel Fencl na hlavní problém Pacovských. Do přestávky ještě zvýšil z penalty Zbytovský a Prášil uzavřel v poslední minutě na 5:0. Ve druhé půlce šli domácí několikrát sami na brankáře a přidali další dva zásahy. „Pacovu chyběl stoper Koller a brankář, což se hrozně podepsalo na jejich výkonu. Hodně nám to ulehčili a klidně to mohlo skončit ještě větším rozdílem,“ uzavřel Fencl.
Góly: 7. Holý, 14. Vícha, 17. Špatka, 29. Zbytovský (PK), 45. a 70. Prášil, 60. Čech. Rozhodčí: Hitzger. ŽK: 1:4. Diváci: 120. Poločas: 5:0. Bystřice: Trávníček – Vícha, Chocholáč, Veselý (46. R. Sklenář), Mitáš – Špatka, Zbytovský, Prášil, Holý – Čech (70. Karásek), Horák (46. Fulneček). Pacov: Ludvik – Stejskal, Praveček, Zíka (35. Gavrecký), Kerouš – Váňa, Maršík (30. L. Rybčák), Hrobský, Kokeš – Šlechta (73. Z. Rybčák), Přibyl. Nejlepší hráči: Mitáš, Holý, Prášil.

JEMNICKO – M. BUDĚJOVICE 3:2
Fotbalisté Jemnicka si vytvářeli šance a soupeře do ničeho nepouštěli. Skóre se poprvé měnilo ve 20. minutě. Tesař zprava nacentroval před branku, František Kříž hlavou trefil spojnici tyče a břevna a z následné dorážky poslal domácí do vedení Koutný. Hostitelé podobnou akci zopakovali o dvě minuty později. Pro změnu odcentroval Tomáš Krejča a Koutný tentokrát hlavou stanovil poločasové skóre na 2:0.
Vstup do druhé půle vyšel opět Jemnicku. Po centru zprava se odražený míč dostal ke Koutnému, který volejem zkompletoval hattrick. Ovšem hosty vrátil do hry v 60. minutě přesně zahraným trestným kopem k pravé tyči Buďa – 3:1. O deset minut později po trestném kopu Lukáše Šplíchala míč vypadl Kopečkovi a hostující Pacas z dorážky vsítil kontaktní branku. V 75. minutě mohl pojistku Jemnicka přidat Grün, ale jeho pokus skončil na břevně.
Góly: 20., 22. a 46. Koutný – 60. Buďa, 70. Pacas. Rozhodčí: Pfeifer. ŽK: 3:2. Diváci: 250. Poločas: 2:0. Jemnicko: Kopeček – J. Kincl, T. Krejča, Štancl (90. Křivánek), Anděl – Tesař, Koutný, M. Krejča, Habr – F. Kříž (67. J. Kříž)), Grün (81. Štumfol). M. Budějovice: Klouda – Buďa, Busta (60. Novotný), Šplíchal, Toman - Veselý, Michal, Škoda, Pařízek – Marek Černý, Michal Černý (50. Pacas). Nejlepší hráči: Koutný, T. Krejča – Michal.

OKŘÍŠKY – JAROMĚŘICE N. R. 0:0
První poločas příliš fotbalové krásy nepobral. Nicméně do zápasu lépe vstoupili hosté, kteří si vytvořili tlak, ale akce nedotahovali do gólového konce. Jaroměřice měly blízko ke gólu ve 20. minutě. V šestnáctce dával míč křížem Míča, ale Martinu Karáskovi chyběl krok k tomu, aby jej umístil do odkryté Fialovy brány. Druhé dějství se oproti prvnímu změnilo v tom, že o něco aktivnější bylo domácí mužstvo, ale jinak oba aktéři pokračovali v průměrném výkonu. Na obou stranách bylo po jedné šanci.
Rozhodčí: Švehla. ŽK: 0:4. Diváci: 180. Okříšky: Fiala - Večeřa, Jeřábek, Jančok, Tekal - Netolička, Ježek, Jůza, Malý - Tůma (90. Dubský), Kotrba. Jaroměřice n. R.: Chalupa – D. Karásek, Ošmera, Z. Karásek, Čermák – M. Karásek (88. Lastovička), Novotný, D. Karásek, Hambálek (86. Rygl) - Míča, Neumann. Nejlepší hráči: Jeřábek, Malý – Čermák.

ŽIROVNICE – H. BROD 5:2
Domácí Slavoj konečně ukončil černou šňůru a po třech zápasech bez bodu na svém stadionu zvítězil. Vysoká výhra nad soupeřem ze spodních pater tabulky se ale nerodila snadno. Havlíčkův Brod šel do vedení v 9. minutě, kdy Šimoníček gólem ztrestal hrubku žirovnické obrany. Potom skóre během tří minut otočili Blažek se Staňkem, zaslouženou poločasovou remízu stanovil Körber. Po přestávce urputný boj pokračoval, přičemž domácí prokázali více vůle po vítězství. V 54. minutě z důrazu Dvořáka vytěžil branku Moravec, pak potrestal nedorozumění obrany Slovanu Dvořák a skóre uzavřel při hře soupeře vabank dalekonosnou střelou Moravec.
Góly: 32. Blažek, 34. Staněk, 54. a 90. Moravec, 76. Dvořák – 9. Šimoníček, 40. Körber. Rozhodčí: Dlouhý. ŽK: 2:0. Diváci: 100. Poločas: 2:2. Žirovnice: Basík – Časta (68. Pokorný), Charousek, P. Houška, Veith – Dýnek, Holec (74. J. Doležal), Blažek, Moravec – Staněk, Dvořák (84. Makovička). H. Brod: Adamec – Semerád (76. Hejkal), Halamka, Novotný, Mišta - Polívka, Šimoníček (57. Adam), Hübner, Bláha – Kunc, Körber (67. Šnobl). Nejlepší hráči: Dýnek, Blažek – Novotný.

V. BÍTEŠ – ŽDÍREC N. D. 5:2
Ve Velké Bíteši se začalo gólově. Po rohu otevřel skóre hlavičkující Kerber. Poté domácí mohli praktikovat svou hru na brejky, která Ždírci dělala problémy. Těsně před pauzou výsledek pojistili Dvořák s Pokorným. Druhý jmenovaný se po úniku trefil i ve druhém poločase a prakticky bylo po zápase. Už na 5:0 zvyšoval Rozum. Teprve poté se probudili i hosté. Za faul ve vápně kopal penaltu Novotný. Překvapivou ždíreckou prohru pak ještě zmírnil Kolouch.
Góly: 4. Kerber, 43. Dvořák, 45. a 61. Pokorný, 65. Rozum – 70. P. Novotný (PK), 86. Kolouch. ŽK: 2:2. Diváci: 120. Poločas: 3:0. V. Bíteš: M. Pelán – Kopáček, T. Pelán, Kerber, O. Loup – Ivančík (65. T. Loup), Pohl, Klusák (46. Rozum), Nekuda – Pokorný (80. Lukášek), Dvořák. Ždírec n. D.: Rezničenko (85. Vymetal) – Pleva, Klupka, Sysel, Kysilko – Klimeš (74. Čalkovský), Sobotka, Smejkal, Blažek (46. Pátek) – P. Novotný, Kolouch. Nejlepší hráči: Pokorný, Kerber – Kolouch.

POLNÁ – TŘEBÍČ B 2:1
Polenští sice začali aktivně, drželi míč na svých kopačkách, ale hosté podnikali rychlé brejky a v první čtvrthodince musel dvě ošemetné situace řešit pohotový Skočdopole. Poté měl šanci po rohu Kaplan, ale nedal. Polenský tlak gradoval ke konci poločasu, ovšem z převahy žádná velká příležitost nevyplynula. Hned po přestávce hlavičkoval na malém vápně Tlačbaba, ale branku přestřelil. Vzápětí napřáhl z osmnácti metrů Kovář, nastřelil tyč a dorážející Kaplan v jasné pozici nezaváhal – 1:0. Poté byl k vidění festival zahozených polenských šancí. Kaplan, Pražák, Klíma ani Kovář pojistku nepřidali. Lídr soutěže se dočkal v 79. minutě, kdy byl ve vápně faulován Kovář a Kučera se z penalty nemýlil. Dvě minuty nato ovšem skóroval třebíčský Ondřej Venhoda a zadělal na drama. Polná si ale hubenou výhru v závěru zkušeně pohlídala.
Góly: 48. Kaplan, 79. Kučera (PK) – 81. O. Venhoda. Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (79. Václavek). Diváci: 220. Poločas 0:0. Polná: Skočdopole – Kratochvíl, Mezera (53. Urbánek), Kučera, Černý – Klíma, Pražák, Kovář, Tlačbaba (79. Adamec) – Kaplan, Tomas (46. Holas). Třebíč B: Němec – Brabenec, Václavek, O. Venhoda, Flekal – Sedláček, Linhart, L. Venhoda, Smažil (67. Malý) - Florian (59. Válek), Cejpek. Nejlepší hráči: Kovář, Klíma – Florian.

NOVÁ VES – ST. ŘÍŠE 0:3
Už od úvodu bylo patrné, že výkon Nové Vsi se oproti předchozím zápasům zlepšil, ale její snahu utnul krásnou střelou do šibenice hostující kapitán Tichánek. Vyrovnat mohl Čech, ovšem při úniku společně s Burešem volil střelu do připraveného Neumana. Domácí poté hrozili ze standardních situací. Jejich kouč Vítězslav Machatka o přestávce upozorňoval na úvod druhé půle, ale marně. Hned po několika vteřinách se po křížném centru trefil Osumanu. Na druhé straně měl šanci střídající Josef Ondřejka, ovšem mířil jen do boční sítě. Hostující Tichánek měl v Nové Vsi nabito. Potvrdil to po hodině hry, kdy přesnou přízemní ranou k tyči překonal bezmocného Novotného.
Góly: 13. a 60. Tichánek, 46. Osumanu. Rozhodčí: Kliner. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Nová Ves: P. Novotný – Kubík, Pohanka (77. J. Starý), Zdražil, J. Bureš – T. Novotný (68. P. Šandera), M. Ondřejka, Havlík, P. Starý – Čech (39. J. Ondřejka), P. Bureš. St. Říše: Neuman – Brnický, Hekerle, Kadlec, Procházka (22. Kratochvíl) – Sláma, Merhaut, Morkus, Bartoš - Tichánek (73. Štěpnička), Osumanu (84. Valo). Nejlepší hráči: Havlík – Osumanu, Tichánek.

Příští kolo (středa): Nová Ves – Jemnicko, Herálec HB – V. Bíteš, Žirovnice – Bystřice, Okříšky – Polná, Jaroměřice n. R. - M. Budějovice, H. Brod - Třebíč B, Humpolec – Pacov, St. Říše - Ždírec n. D.

Série fotbalistů Pacova skončila ostudou

Na jaře si pacovští fotbalisté mohli připadat jako Vikingové. Nebyla tvrz, kterou by nevyloupili. Postupně v rámci krajského přeboru vyhráli v Jaroměřicích, Žirovnici a Nové Vsi. V Bystřici ale tvrdě narazili. Tým Jozefa Lehotského inkasoval sedm branek.

„Soupeři se povedl vstup do zápasu. Ze dvou rohů získal dvoubrankové vedení. My jsme se pokusili zareagovat a otevřít hru, jenže snaha o kontaktní gól dopadla doslova tragicky. Dostali jsme další branky a naše herní koncepce se doslova rozpadla,“ musel přiznat kouč.

Bystřici tak spadly body doslova do klína. Jejich trenér Karel Fencl ostatně v tomto duchu i hovořil. „Pacov nám to hodně ulehčil, mohlo to skončit i větším rozdílem.“ Nutno říci, že i 7:0 byl náklad, který Pacov sotva uvezl.

Příčiny debaklu? Chyběl stoper Koller a do branky se musel postavit Ludvík, který nechytal několik let. „Na pátečním tréninku si přivodil zranění Plachý a tím jsme se dostali do potíží. Náhradník Jíša má zlomený prst, další brankář Vavřina si poranil koleno,“ vysvětlil důvod nouzového řešení na klíčovém postu Lehotský.

Brankáře Patrika Ludvíka se ale zastal. „Jemu bych nic nevyčítal a nevymlouval bych se ani na to, že nám chyběly opory. Mrzí mě to, že někteří hráči k zápasu přistoupili laxně a ještě laxněji ho dohráli.“ (va)