Humpolec chytil zachranářské stéblo

Pelhřimovsko – Dvacáté kolo I. A třídy bylo důležité hlavně pro juniorku Humpolce. Fotbalisté zpod Orlíka těžkou zkoušku v podobě záchranářského souboje s Havlíčkovou Borovou zvládli na jedničku.

9.5.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Libor Plíhal

PELHŘIMOV B – POHLED 1:0
Zápas mnoho fotbalové krásy nepobral a nutno říci, že se o to hrou bez nápadu přičinily oba týmy. Zvláště první poločas nudil. Bojovalo se takřka výhradně jen mezi šestnáctkami, finálním přihrávkám scházela přesnost. Za zmínku stojí jen centr domácího A. Hejdy, po němž míč olízl obě tyče a skončil v zámezí. Ve 48. minutě diváky potěšil Hovorka. Ten se dostal na hranici šestnáctky k míči a parádním lobem překonal vyběhnutého Růžičku. O minutu později mohl vedení Pelhřimova pojistit A. Hejda, ale tváří tvář gólmanovi Pohledu neuspěl. Hosté se sice v závěru snažili o vyrovnání, jenže gól vstřelit nedokázali. Jejich největší šanci měl v 86. minutě Zych, kterému pokazil radost výborným zákrokem Dvořák.
Gól: 48. Hovorka. Rozhodčí: Sochor. ŽK: 2:2. Diváci: 30. Poločas: 0:0. Pelhřimov B: Dvořák – Razima (80. R. Hejda), Blažek, Šereda, Klofáč, Sládok, Hovorka, Zabloudil, A. Hejda (72. Hrnčíř), Novák (46. Starý), Papež.

HUMPOLEC B – H. BOROVÁ 5:0
Domácí vstoupili do zápasu náporem, hned v první minutě dobře nacentroval Beránek a Štecher zblízka hlavou nezaváhal. Pak Nepovím vysunul pěknou uličkou Pikla, který prostřelil ze strany gólmana a Humpolec vedl o dvě branky. Ve druhé půli se hosté prvních deset minut snažili o zvrat, ale v 59. minutě udělali chybu při rozehrávce, kterou využil Svoboda. Vzápětí zlomil odpor soupeře čtvrtou brankou Nepovím a výsledek podtrhl v závěru střídající Romaniuk.
Góly: 1. Štecher, 8. Pikl, 59. Svoboda, 63. Nepovím, 83. Romaniuk. Rozhodčí: Beseda. ŽK: 2:2. Diváci: 30. Poločas: 2:0. Humpolec B: P. Beránek – Tesař, Metál, Svoboda, Honzárek, Brdečka (75. Romaniuk), A. Beránek, Kameš, Nepovím (55. Machala), Pikl.

SPEŘICE – JANOVICE 0:2
Prvních dvacet minut bylo celkem vyrovnaných. V dresu hostů se prezentoval nebezpečnými střelami Zamazal, ale Brzoň byl pozorný. U domácích měli náznaky šancí Jůzl a Štěpán. Poté se fotbalovější Janovice dostaly i do vyložených střeleckých příležitostí, ovšem Špendlíčkovi i Zamazalovi scházela přesnost. Ve 36. minutě mohl změnit skóre domácí Sadský, jenže se vyznamenal gólman Janovic. O tři minuty později dostal do té doby dobře bráněný Padrnos a hosté šli do vedení.
Druhý poločas začal tak, jak skončil první. Padrnos dostal prostor a skóre se opět měnilo. Na druhé straně vyslal vydařenou střelu Štěpán, ale Koubek předvedl parádní zákrok. Potom se hra rozdrobila do osobních soubojů, což přineslo červené karty. Nejprve byl vyloučen domácí Štěpán a pak i po druhé žluté janovický Zamazal. Speřice si v závěru vytvořily platonický tlak, ale bez gólové šance.
Góly: 39. a 50. Padrnos. Rozhodčí: Jurka. ŽK: 2:5. ČK: 1:1 (62. Štěpán – 78. Zamazal). Diváci: 100. Poločas: 0:1. Speřice: Brzoň – Čermák, Pikl, Sávi, Němec, M. Pohan st., Sadský, Nenadál, Štěpán, Huňáček (72. Strnad), Jůzl.