HERÁLEC HB – HUMPOLEC 4:0
Domácí měli raketový nástup do utkání. Jiří Stojan naservíroval míč Vašákovi a ten otevřel skóre. O pět minut později se střelec úvodního gólu proměnil v nahrávače a vybídl ke skórování střelce Fukana. Hosté se osmělili až ve třiadvacáté minutě, kdy Březina zneškodnil přízemní střelu Kubíčka.

Po půlhodině hry mohl snížit Machala, ale jeho střela šla nad Březinovu branku. Stejně si na druhé straně počínal Fukan. Dobře hrající domácí chtěli přidat třetí gól. Osm minut před poločasem po nedorozumění v humpolecké obraně vybojoval Filipský roh a po něm Pátek hlavičkoval vedle branky.

Herálec se přeci jen třetího gólu dočkal. Na trestný kop Jiřího Stojana si vyskočil nejvýše Klement a do kabin se šlo za stavu 3:0.

Nejkrásnější moment utkání přišel po přestávce. První pokus Maška sice eliminovala obrana, ale míč se opět odrazil k domácímu kapitánovi, který si všiml, že Kříž je venku z branky a ukázkovým lobem jej přehodil. „Rozhodl už první poločas. Kluci předvedli dobrý fotbal a potvrdili vzrůstající formu,“ řekl domácí kouč Petr Kuchta.

Potom si ještě vytvořil šanci humpolecký Nermut, ale jeho pokus Březina nohama zlikvidoval. Potom se hra odehrávala pouze po vápna a fotbal se ze hřiště vytratil. „Samozřejmě nejsem spokojený, ale musím být realista. Výsledek asi odpovídá tomu, v jaké situaci jsme. Herálec nás porazil v obou šestnáctkách, kde jsme byli jednoznačně slabší. Tam nás svou chytrostí, důrazem a zkušenostmi školili Vašák s Fukanem. Soupeř zvolil zkrátka dobrou taktiku. Hrál jednoduchý fotbal,“ zhodnotil zápas humpolecký kouč Josef Soural.

Góly: 5. V. Vašák, 10. Fukan, 41. Klement, 54. Mašek. Rozhodčí: Fabeš, ŽK: 1:2. Diváci: 200. Poločas: 3:0. Herálec HB: Březina – J. Stojan (69 L. Stojan), Hrala, Klement, Paclík – Pátek, V. Ganobjak, Mašek, Filipský (84. Kuchta) – V. Vašák, Fukan (87. P. Vašák). Humpolec: Kříž – Honzíček (46. Skryja), Kameš, Pecha, Hes – Málek, Nermut, Kříženecký (60. Prokop), Machala – Kubíček, Pikl. Nejlepší hráči: Hrala, Mašek, Fukan.