Pacov bude hostit Velkou Bíteš, v Humpolci odehrají atraktivní derby se Žirovnicí.


Soupeře mají dostat pod tlak křídla


Pacovští poprvé ve své historii nemají starosti se záchranou přeboru. Na jaře se jim daří, což potvrdili výhrou na hřišti Nové Vsi. Doma jejich výsledky přece jen trochu na lesku ztrácejí, ale zápas s předposlední Velkou Bíteší může vše změnit.


„Nebudu zastírat, že chceme vyhrát. Je to náš cíl, který považuji za reálný, ale Velkou Bíteš nesmíme v žádném případě podcenit,“ upozornil trenér Jozef Lehotský.


Pacov sází na trochu atypický herní styl, když hraje jen na jeden hrot a je nebezpečný především při brejcích. To by nemusela být ideální strategie, jak překonat obrannou hráz o záchranu bojujícího soupeře.


„Přemýšlel jsem o hře na dva útočníky, ale zavrhl jsem to. Vsadím raději na osvědčenou sestavu. Krajní záložníci ovšem dostanou víc ofenzivních úkolů,“ odtajnil taktiku kouč Pacova.


Ten nebude mít se skládáním základní jedenáctky větší potíže. V posledním utkání se sice zranil Jakub Vlach, ale na jeho místo už je připraven Zíka.


Rébusy v sestavách


Pod Orlíkem dojde na derby Pelhřimovska. Hosté ze Žirovnice budou chtít dát zapomenout na týden starý debakl z duelu se Starou Říší (0:5).


Trenér Leoš Mitas prý i po takhle studené sprše jako psycholog nepůsobil: „Kluci už jsou natolik zkušení, aby se s tím vyrovnali sami. Spíš jsme si řekli, kde byly chyby a udělali vše pro to, aby naše hra byla lepší.“


Také Humpolec si bude chtít udobřit své fanoušky. V minulém kole odevzdal všechny body v Okříškách. Co je však horší, nemůže spoléhat na vykartované opory Černíka, Nepovíma a Kopice.


„Když k tomu přičtu absence Farky a Paťhy, tak mi chybí téměř polovina základu. To se samozřejmě projeví, ale nechci se na to vymlouvat. Musíme udělat vše, abychom v utkání uspěli,“ burcuje kouč Josef Soural.


Ten tak má plnou hlavu starostí, jak složit základní jedenáctku: „Musíme začít odzadu, jen na kvalitní práci obrany se může zrodit dobrý výsledek. K dispozici budu mít už Pechu, který tak zaujme post Černíka, Honzárka stáhnu ze zálohy na beka,“ naznačil možné přesuny.


Bohužel i Žirovnice nemá k dispozici kompletní kádr. „Vykartovaný je Kuš, zřejmě nenastoupí Tomáš Houška a Dýnek,“ informoval Leoš Mitas.