Humpolečtí se užv sobotupředstaví v Okříškách. Při pohledu do tabulky by měli platit za favorita, čtvrtý a jedenáctý tým dělí deset bodů.


„Byl bych rád, kdyby se nám povedlo zopakovat výkon z domácího utkání. V zápase s Jaroměřicemi bylo patrné herní zlepšení, takže doufám, že to bude trvalejšího rázu,“ přeje si trenér Humpolce Josef Soural, ale na druhou stranu připomíná: „I když by měl být mezi soupeři určitý herní rozdíl, je to jen na papíře. Faktem je, že Humpolci se v Okříškách dlouhodobě nedaří a my se to musíme pokusit změnit.“


Humpolecká marodka je vpodstatě stejná jako před týdnem. Zápas se nebude týkat záložníka Paťhy, kvůli studijním povinnostem stále netrénuje Kříženecký.


Proto trenér Soural pošle na hřiště s největší pravděpodobností stejnou základní jedenáctku jako v zápase s Jaroměřicemi. „Vítězná sestava se nemění a navíc nejsem ke změnám nucen ani jinými faktory,“ potvrdil.


Venku se daří


Ven pojede i Pacov a na hřišti v Nové Vsi se bude snažit dát zapomenout na domácí prohru s Herálcem.


„Čeká nás velmi těžké utkání. Nová Ves hrála na podzim skvěle, porazila nás. Na druhou stranu její start do jara už takový nebyl. Bez šancí nejsme,“ tuší trenér Pacova Josef Lehotský. Navíc jeho týmu z hlediska rozestavení i typů hráčů, které jsou momentálně v Pacově k dispozici, sedí více hra na hřišti soupeře.


„Vyhovuje nám, když se můžeme zatáhnout na svou polovinu a čekat na brejky. To je momentálně naše typická hra a je jasné, že lépe se uplatňuje venku,“ potvrzuje Lehotský.


Trumfem je rychlost


Z výhody domácího prostředí bude těžit Žirovnice. Vzhledem k jarním výsledkům je ale slovo výhoda zavádějící. Svěřenci Leoše Mitase doma prohráli s Moravskými Budějovicemi i Pacovem a Stará Říše by měla být papírově nejsilnějším soupeřem.


„Lehká nervozita mezi kluky určitě panuje, ale jsem přesvědčen, že z týmu spadne s prvním dotykem míče,“ popisuje stav v hráčské kabině v návaznosti na potřebu bodovat kouč Slavoje, ale jedním dechem dodává: „Čeká nás velmi těžké utkání. Stará Říše má ve svém středu několik hráčů, kteří prošli ligovými soutěžemi, takže po fotbalové stránce na tom rozhodně špatně nebude.“


Žirovnický plán je jednoznačný. Pokusit se potvrdit zlepšenou výkonnost a vyzrát na soupeře rychlostí. „Obrana Staré Říše je sice kvalitní, ale hráči v ní už nejsou nejmladší. Proto by na soupeře mohly platit rychlé přihrávky do volného prostoru nebo mezi stopery. O to se musíme pokoušet,“ ví Leoš Mitas.


Ten bude postrádat útočníka Pahra, který si ze zápasu ve Ždírci přivezl zlomená žebra. Otazník visí i nad startem Kněžínka.