Tým Vlastislava Machoně měl po podzimu jen šest bodů náskoku ode dna tabulky, nyní má stejný odstup od suverénního lídra soutěže.


Budíkov jim nadělal největší starosti


Za všechno mohou čtyři výhry. Navíc všechny byly dosaženy v duelech s konkurenty z Pelhřimovska. Kamenice postupně zválcovala Lukavec, Horní Cerekev, jedna branka jí stačila k pokoření Budíkova a Černovic.


„Nejtěžší soupeř byl Budíkov,“ možná překvapivě konstatuje trenér Slovanu, ale hned přidává odůvodnění: „Vepředu jim fantasticky spolupracovali Holoubek a Grant, byli nesmírně nebezpeční.“


Týmy z Pelhřimovska ovšem patří ve skupině A spíše mezi druhou výkonnostní sortu. Nabízí se tedy otázka, zda nejsou výsledky Kamenice tak trochu nadhodnocené.


„I mě to už také napadlo. Na druhou stranu Budíkov hodně posílil a má výsledky, Černovice a Horní Cerekev patří dlouhodobě do horní poloviny tabulky. Každopádně teď hostíme Habry, což bude zápas pravdy,“ ví kouč.


Habry se mají na co těšit, Kamenice totiž chystá odvetu za podzim. „Vedli jsme tam 2:0, ale neudrželi jsme to. Chceme jim to vrátit,“ tvrdí odhodlaně Vlastislav Machoň.


Pokud by to vyšlo a Kamenice vyhrála, měl by trenér zaděláno na „malér“. „Já s klukama po fotbale na pivo nechodím. Dám si maximálně víno a abych se náštěvám hospody s týmem vyhnul, tak jsem před jarem prohlásil, že půjdu, až vyhrajeme prvních pět zápasů. Považoval jsem to za utopii, ale teď už to začíná hrozit. Pokud tedy vyhrajeme, budu muset s týmem jít a omluvit se z velikonoční zábavy, kterou jsem slíbil manželce,“ odtajnil nebezpečí.


Postup je zatím tabu


Kamenice prošla čtyřmi jarními koly bez jediného inkasovaného gólu. Brankář Votápek je tak právem považován za hvězdu týmu.


„Je to zkušený hráč, kapitán týmu. Asi nejen já ho považuji za oporu. Chytá ve velké pohodě. Vždycky si vybral nějakou tu slabší chvilku, ale v letošní sezoně je naprosto spolehlivý,“ chválí gólmana Vlastislav Machoň. Kamenický tým je naprosto bez hvězd a výkonnostní vzestup se neskrývá za posílením kádru. Ten se téměř nezměnil.


„Proč nám to tak jde? Asi jsme dobře trénovali. Kluci dostali v zimě do těla a je to znát. Navíc už nasbírali zkušenosti,“ vysvětlil trenér Slovanu, který se zdráhá mluvit o postupových ambicích: „Že jdeme po postupu, do novin neřeknu. Alespoň ne teď.“