Slavoj čeká jarní černý kůň Ždírec, Humpolec přivítá Jaroměřice. Poslední z trojlístku celků z Pelhřimovska – Pacov, bude hostit Herálec.

Slavoj chystá změny

Žirovnice, která je na jaře jen slabým odvarem týmu, který na podzim trápil i ty největší favority, se představí ve Ždírci nad Doubravou. Dekora naopak v odvetách válí.

„Sílu soupeře respektujeme. Moc dobře víme, že na jaře neztratil ani bod, ale rozhodně nepojedeme do Ždírce s nějakou poraženeckou náladou. Domácí jsou favoritem, my nemáme co ztratit. Třeba nám právě tahle skutečnost pomůže,“ spekuloval trenér Slavoje Leoš Mitas.

Po nepovedeném domácím zápase s Pacovem se pod palbu kritiky dostala především forma hráčů středové řady. Dají se tedy čekat změny v základní jedenáctce.

„To mohu potvrdit a nebudou se týkat jen zálohy. Trochu pozměníme i složení obrany. Dáme šanci hráčům, kteří dostávali méně příležitostí a uvidíme, jak s ní naloží,“ nic netají kouč šestého týmu tabulky.

Ten při skládání sestavy stále nemůže počítat se zraněným Kněžínkem, jinak by měl mít k dispozici kompletní kádr.

Do plných neumí

Souboj sousedů v tabulce bude k viděnív sobotuv Pacově. Na hřišti osmého týmu se představí devátý Herálec.

„Bude to vyrovnaný zápas, ale to není pro nás nic nového. My ani vysoko nevyhráváme ani neprohráváme,“ poznamenal trenér Pacova Jozef Lehotský a dodal: „Čekám hodně těžké utkání. Doma se nám tolik nedaří, hra do plných nám nesvědčí.“

Pacov by měl nastoupit kompletní. Otazník visí jen nad Miskaiem, který ovšem momentálně do základu na jaře velmi úspěšného mužstva nepatří.
Humpolec bude hostit Jaroměřice. Vzhledem k tomu, že týmy dělí deset bodů, je to ideální příležitost pro svěřence Josefa Sourala, jak napravit zaváhání z Havlíčkova Brodu. Ten ale oponuje.

„Neřekl bych, že Jaroměřice jsou pro nás ideálním soupeřem, protože jsme s nimi vždycky měli problémy. My se ale nyní potřebujeme soustředit sami na sebe, takže je nám vpodstatě jedno, proti komu hrajeme,“ uvedl kouč.

Humpolečtí určitě nenastoupí v plné síle. Školní povinnosti má Kříženecký, od zápasu v Havlíčkově Brodě se svalovým zraněním laboruje Paťha.