Po nečekané, ale zasloužené výhře v Břeclavi patří fotbalovým nadějím z Vysočiny v divizní tabulce druhá příčka.

BŘECLAV – PELHŘIMOV 0:1
Starší dorostenci měli v Břeclavi opravdu šťastný den. Zúročili přípravu v rychlém, důrazném, tvrdém a pohledném utkání, když v závěru uhájili těsné vítězství s kvalitním soupeřem, který pomýšlí na čelo tabulky.

Až po dvaceti minutách hry na obě strany se vyznamenal Zabloudil vyražením trestného kopu. Sedm minut před koncem poločasu se protáhl typicky rychlým únikem Homolka po pravé straně a Jan Hložek zblízka překonal břeclavského brankáře.

V druhém dějství byl, jako takřka vždy, na místě Matěj Zabloudil, třikrát svůj tým výrazně podržel. Potom neměla Břeclav pevnou mušku a naopak příležitost na pojistku odmítl Nebeský, když centr Bartoně umístnil efektní patičkou pouze do tyče.

Gól: 38. J. Hložek. Poločas: 0:1. Pelhřimov: M. Zabloudil – Vácha, Duchan, Melzoch (77. Kropáček), L. Machač – Bartoň (77. M. Kubík), J. Kubík, M. Machač, Homolka – Nebeský (87. T. Faltýnek), J. Hložek.

BŘECLAV - PELHŘIMOV 4:0
Pelhřimovští se ocitli v roli deseti statečných, kteří po absenci pěti nemocných mohli pouze zvěstovati. Fotbal ale není o vzkazu z klasické řečtiny, nýbrž o tvrdé dřině proti početnějšímu soupeři. Mladíci posílení o dva žáčky, které posune do dorostu nejen věk, svedli statečný boj proti Břeclavi. Ta využila převahy, zajistila si dvougólové vedení již v prvním poločase a svůj náskok potvrdili domácí i po návratu z šaten. Mladíci prohráli, ale zaslouží dík za výkon na samé hranici sil.
Poločas: 2:0. Pelhřimov: Švec – A. Hák, Brada, Mádl, Hájek – Šafařík, Ryšavý, V. Hák, Obranec – Kučera.