Postaraly se o to v sousedském derby Košetice, které si tak upevnily vedení v tabulce Poutník ligy. Tu vedou o tři body před Žirovem.

KOŠETICE – HOŘEPNÍK 5:2

V sousedském derby přispěly oba týmy k dobré kvalitě fotbalu. Domácí byli přece jen fotbalovější a svou převahu vyjádřili i gólově. Rozhodující náskok získali už v prvním poločase.

Góly: 34. a 55. Sovka, 17. T. Vejsada, 25. (PK) A. Vejsada, 73. Šoula – 57. Moravec, 78. (PK) T. Dlouhý. Rozhodčí: Holub. ŽK: 4:2. Diváci: 100. Poločas: 3:0. Košetice: Čech – Mazanec, Bystričan, Vodrážka (75. Nevšímal), T. Vejsada, Sovka, Kubů, A. Vejsada, Vlk, Příhonský, Lhota (67. Šoula). Hořepník: Lapáček – P. Dlouhý, Mocek, Popelka, Buchta, P. Joneš (30. Filip), T. Dlouhý, Jelínek, Moravec, Petrů, Kalivoda (67. Mezera).

POČÁTKY – VYSKYTNÁ 7:0

Hosté ve 4. minutě nastřelili tyč, ale jinak jejich snaživý výkon mnoho neznamenal. Domácí byli při chuti a do přestávky získali pětibrankový náskok. Druhý poločas tak mohli odehrát v exhibičním tempu.

Góly: 11., 27. a 60. J. Smejkal, 19. a 88. T. Dedera, 38. V. Šatara, 43. Fujerik. Rozhodčí: Klein. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 5:0. Počátky: Novotný – V. Šatara (71. P. Zadák), Tesař, Plíhal (87. Háva), Fujerik, Kopečný, D. Dedera, Kozelek, T. Dedera, Smejkal, Petrů (57. Ištok). Vyskytná: Drahný – Auředník (46. Kucián), Fíla, Vondrák, Budík, Vodička (46. Hlobeň), Mejstřík, Valenta, Bezděkovský (66. Štěpán), Souček, Norek.

ŽIROV – PLAČKOV 4:0

Domácí vyhráli zcela zaslouženě, z převahy si vytvořili šancí na tři zápasy. Bohužel většinu z nich proměnit nedokázali. Stejně jako Kubát penaltu v 62. minutě.

Góly: 34. Nebesař, 44. Bělík, 65. L. Jonáš, 82. Hamalčík. Rozhodčí: Bína. ŽK: 2:1. Diváci: 20. Poločas: 2:0. Žirov: J. Jonáš – Bělík, Hamalčík, Hotovec, Novotný (52. Samaec), P. Marek, L. Jonáš, J, Kratochvíl (70. Cvrček), Morava, Kubát, Nebeč (70. T. Marek). Plačkov: V. Němec – Mottl, Krejčí, Tománek (63. Kašpar), Novák, Klap, Vrána, M. Němec, Kratochvíl, Guzik, Vaňous.

H. VES – N. RYCHNOV 2:6

Domácí drželi s favoritem krok, dokud hráli v plném počtu. Po zbytečných červených kartách odpadli a Nový Rychnov toho využil.

Góly: 7. (PK) Prchal, 47. Srbek – 56. a 65. Komárek, 15. Zeman, 23. Hájek, 42. Nepraš, 67. M. Faltýnek. Rozhodčí: Burza. ČK: 2:1 (Prchal, Vratišovský – Nepraš). Diváci: 20. Poločas: 1:3. Horní Ves: Vácha – Fous, Glejtek, Vosáhlo, Průcha, Kantor, Rataj, Nováček, David, Prchal, Vratišovský. N. Rychnov: Faltýnek – Parkan, Chalupa, Březina, Švec, Loskot, Koubek, Nepraš, Hájek, Zeman, M. Faltýnek.

ŽIROVNICE B – MARATON 5:2

Maraton hrál profesorský fotbal, spoléhal především na standardní situace a brejky, to se mu ovšem nevyplatilo. Po remízovém poločase domácí zabrali a nastříleli čtyři branky, hosté stačili v závěru pouze snížit.

Góly: 16. a 65. (PK) Semotán, 73. Staněk, 77. J. Doležal, 78. O. Doležal ml. – 18. Švec, 85. J. Musil. Rozhodčí: Kopecký. ŽK: 1:2. Diváci: 50. Poločas: 1:1. Žirovnice B: Sosnovec – Veith, P. Doležal, T. Dýnek, Janů, O. Doležal st. (40. O. Doležal ml.), Vodáček, Semotán, Secký, J. Doležal, Staněk (83. Mach). Maraton: Novotný – Podhrázský, J. Musil, Sláma, Mareš, Čára, Vacek, Ježek, Bednařík, Švec, K. Musil.

Č. ŘEČICE – JIŘICE 3:3

Domácí už třetí zápas trápila marodka a chybělo jim hned pět hráčů základní sestavy. Jiřičtí se ujali v poločase vedení 3:1, po změně stran domácí zabrali, vyrovnali a nebyli daleko od tříbodové trefy. Dělba bodů je spravedlivým výsledkem.

Góly: 4. Juhaňák, 53. Obranec, 68. Plášil – 9. Hájek, 16. Jůzl, 29. Vincenc. Rozhodčí: Večeřa. ŽK: 3:2. ČK: 0:1 (56. Hájek). Diváci: 80. Poločas: 1:3. Červená Řečice: Jaroš – Bečka, Daňhel, Plášil, Košťál, Dýnek, Chaloupecký, Chvalkovský, Juhaňák (39. Kubánek), Obranec, Nohejl. Jiřice: Zabloudil – Šulc, Decastelo, Jiřík, Vincenc, Jůzl, Jirků (68. Čermák), Tůma, Hložek, Příhoda, Hájek.

BOŽEJOV – OBRATAŇ 2:2

Už od prvních minut vše nasvědčovalo remízovému stavu. Když se domácí ujali vedení ve 33. minutě po střele Kopejtka, hosté o minutu déle vyrovnali Vlachem. Jedenáct minut po obrátce se ujala Obrataň vedení, ale vyrovnal opět domácí Kopejtko.

Góly: 33. a 71. Kopejtko – 34. Vlach, 56. Čekal. Rozhodčí: Kubík. ŽK: 2:1. Diváci: 50. Poločas: 1:1. Božejov: Mach – Pejcl (71. Doskočil), Buchal, Maršák, Pelíšek, Fučík, Svoboda, Kumžák, Kopejtko, Vacek (86. Smejkal), Ramirez. Obrataň: Kučera – Puchner, Melichar, Krejčí (63. Pešek), Vilímek (46. Kudrnáč), Šimek, Menšík, Polanecký, Kalina, Čekal, Vlach (63. Lhotský).

_
_

9. kolo: Želiv - Čejov 1:5, Petrovice - Žirov B 7:1, Mnich - Počátky B 1:5, Ústrašín - V. Chyška 7:3, Senožaty - Košetice B 3:2, Lukavec B - Černovice B 1:1, H. Cerekev B - N. Cerekev 5:2.

_

7. kolo: Třešť C - Vyskytná B 5:1, Obrataň B - Komorovice 1:1, Plačkov B - Kámen 2:3, Kamenice B - Častrov 3:0, Hněvkovice - Č. Řečice B 1:2.