Speřice se s obtížemi drží ve středu tabulky, juniorky Pelhřimova a Humpolce jsou na jejím chvostu. Obrat nepřineslo ani páté kolo. Jen dva získané body z devíti možných je chudičká bilance.

Speřice bez svých opor herně zklamaly

O jeden z nich se postaraly Speřice, které remizovaly na hřišti nováčka Havlíčkovy Borové. „Myslím si, že remíza je spravedlivá. Řešili jsme velké problémy, když nám chyběli hned čtyři hráči. Nebyl brankář Brzoň, jeden hráč byl v trestu, další dva absetovali pro zranění. S výkonem moc spokojený nejsem, hlavně ve druhém poločase jsme se nechali až příliš zatlačit do obrany,“ shrnul své dojmy trenér Pavel Žatečka.

Ten si samozřejmě nemohl nevšimnout, že týmy z okresu letos vyklidily pozice. Důvod? „Především bych řekl, že soutěž je velmi vyrovnaná. Proto úspěch záleží na drobnostech. Bohužel neodstartovali jsme dobře my ani ostatní týmy z okresu. Věřím ale, že už to bude jen a jen lepší,“ neztrácí optimismus kouč klubu s kozlem ve znaku.

Další červená karta

Juniorka Pelhřimova navázala na domácí prohru s Janovicemi bezbrankovou remízou v Ledči nad Sázavou. Je to málo nebo hodně? Těžko říci, ale vzhledem k průběhu utkání výsledek vystihuje dění na hřišti.

„Špatně jsme začali, domácí byli v prvním poločase lepší. Zcela se to otočilo po přestávce, kdy jsme získali převahu a mohli jsme rozhodnout. Velkou šanci měl Čmucha, potom se míč od zad Starého odrazil do břevna. Přesto si myslím, že výsledek je spravedlivý,“ domnívá se trenér pelhřimovské juniorky Vladimír Kocourek.

Tu letos trápí kromě jiného i velký počet červených karet. Ani tentokrát nedohrála v plném počtu, čtvrt hodiny před koncem musel ze hřiště Maška. „Bohužel je to způsobeno tím, že máme mladé hráče, kteří si neuvědomují, že se žlutou kartou musí ubrat. Že na to doplácíme, je jasné,“ přiznal trenér, který ale vidí i další důvody toho, proč je Pelhřimov až nečekaně dole v tabulce: „Dva zápasy jsme neměli brankáře, a to se hraje špatně. Pak také Marek Blažek pomáhá áčku a Vejsada odešel do Košetic. To všechno se muselo projevit. V přípravě a prvním utkání v Humpolci to ještě znát tolik nebylo, ale v dalších zápasech už jsme viděli potíže.“

Hrají dobře, ale neproměňují šance

Ještě v horší pozici je na tom po pěti kolech béčko Humpolce. To zatím získalo jediný bod a v tabulce je předposlední. Trenér Martin Padrnos z nastalé situace radost nemá, ale na druhou stranu nepropadá panice: „Čtyřikrát jsme hráli proti soupeřům z první pětky a musím říci, že jsme herně nezklamali.

Vím, počítají se body, ale umíráme na neproměňování i těch nejvyloženějších šancí. Pro mě je však pozitivní to, že tým podává dobré výkony a jsem tedy přesvědčený, že lepší výsledky přijdou.“

Přesto jistý červíček pochybností hlodá: „Mám strach jen z jediného. Že kluci ztratí sebevědomí, podlehnou psychicky. Snažím se je v tomhle směru držet na optimistické vlně a bude pro nás velmi důležitý zápas s Věžnicí. Pokud uspějeme, mohlo by nás to nakopnout,“ doufá Padrnos.

Ten v posledním kole přihlížel tomu, jak jeho svěřencům nadělila Přibyslav čtyři góly. „Bylo to, o čem jsem mluvil. Když nevyužijeme gólové šance, soupeř nás za to zákonitě potrestá. Herně jsme ale i přes vysokou prohru nezklamali.“