První „podzimní“ divizní derby mezi Vrchovinou a Pelhřimovem přineslo hodně zajímavých momentů, dramatičnost až do posledního hvizdu rozhodčího Hrůzy, ale také hluchá místa, která do divize nepatří.

Jeden ze šlágrů 2. kola divize D měl rozdílné poločasy. Vrchovina se sice záhy ujala vedení, ale potom přenechala dirigentskou taktovku soupeři.

„Gól nám spadl prakticky do klína. Potom jsme ale znervózněli, celý poločas jsme prospali,“ povzdechl si trenér divizního nováčka Richard Zeman a dodává: „Vyrovnání bylo logickým vyústěním rozložení sil v prvním poločase. Mrzí mě ale, že gól padl po naší chybě.“

Podobně viděl první pětačtyřicetiminutovku pelhřimovský stratég Ján Kubík. „Začali jsme hodně špatně a rychle inkasovali. Naštěstí nás branka nezlomila, ale dostala do větší aktivity.

V prvním poločase jsme mohli dát více gólů, šance měli Krtek, Nepovím, Čihák, ale prosadil se až Fišer,“ jmenoval příležitosti. Velkou šanci měl krátce po změně stran znovu pelhřimovský kapitán Daniel Krtek, ale nechal vyniknout Adamce a tím nastartoval nápor Vrchoviny. „Ve druhé půli jsme se probudili, začali hrát svou hru. Jenže čtyři tutovky jsme nedali, Buchta dvakrát, Burian, Skalník, to byly velké příležitosti,“ pro změnu čárkoval šance Zeman.

O výsledku nakonec rozhodla nenápadná akce po dlouhém výkopu brankáře Moravce, kterou chytrým lobem vyřešil Petr Liška. „Neřekl bych, že jsme začali úplně bránit, ale začali jsme nakopávat míče. To nám nesedělo, soupeř nás dostal místy pod tlak. Zajímavé ale je, že právě po dlouhém míči jsme dali gól,“ usmíval se Kubík a dodal: „Soupeř ale nebyl vůbec špatný, naštěstí jsme ale byli efektivnější.“

„To my jsme závěr nezvládli, nelogicky dostaneme takhle hloupý gól. My jsme se v koncovce neprosadili, zato útočníci soupeře ukázali svou sílu. Liška je prostě extratřída. My teď musíme zvednout hlavu a jít dál, tahle porážka nás nesmí zlomit. Prohráli jsme, tak to teď budeme muset nahradit venku.“
Může se jednat o zlomový zápas, protože Vrchovina zajíždí na hřiště posledního Uherského Brodu. To Pelhřimov je v opačném rozpoložení, po dvou kolech divizní tabulce vévodí.