Pohled je za to potrestal. Humpolec prohrál už druhé utkání před vlastním publikem, v měření sil se Světlou nad Sázavou se stal jeho katem Křikava, který dosáhl čistého hattricku v rozpětí osmi minut.

PELHŘIMOV – DOBRONÍN 0:3

Domácí po výhře v Humpolci zklamali. Dobronín se od začátku lépe pohyboval, využíval křídelní prostory a měl více střeleckých příležitostí. Skóre se poprvé měnilo v 18. minutě, kdy se po nakrátko rozehraném rohu a následném centru hlavou prosadil hostující Kubát.

Pak měl velkou šanci vyrovnat Rumanovský, ale radost mu zkazil brankář Chvátal. Klíčové okamžiky pro vývoj zápasu nastaly v závěru první půle. T. Sedláček sice nadvakrát neprostřelil Dvořáka, ovšem pelhřimovský brankář si pomohl jen za cenu hraní rukou před šestnáctkou.

Následovala červená karta. Mezi tyče šel střídající Papež, který fotbalovou profesí brankářem rozhodně není, a po jeho chybě se radovali hosté podruhé. Po přestávce se už jen dohrávalo. Domácí v závěru zkusili hru otevřít a doplatili na to. Třetí gól Dobronína přidal z brejku Kubát.

Góly: 18. a 84. Kubát, 43. vlastní. Rozhodčí: Beseda. ŽK: 1:0. Diváci: 80. Poločas: 0:2. Pelhřimov B: M. Dvořák – Razima, Šereda, R. Hejda (24. Hrnčíř), T. Máca, Kratochvíl (78. Jiří Kmoch), Hovorka (40. Papež), A. Hejda, Hurda, Rumanovský, Čmucha.

HUMPOLEC B – SVĚTLÁ 1:4

V první půlhodině byli jasně lepší hosté, na níž navázal Křikava čistým hattrickem v osmi minutách. Před poločasem snížil vedení hostů Beránek.

Po změně stran si Humpolečtí vytvořili několik šancí, nejblíže byl vstřelení gólu Štecher, ale brankář Světlé ho vychytal. Dobrý výkon sklářů korunoval čtvrtým gólem v 77. minutě střídající Valenta.

Góly: 40. Beránek – 30., 32. a 38. Křikava, 77. Valenta. Rozhodčí: Nejedlý. ŽK: 3:2. Diváci: 100. Poločas: 1:3. Humpolec B: Novotný – Tesař, Metál, Svoboda, Honzárek, Štecher, Bláha, Kameš, Zdeněk Štěpán (86. R. Štěpán), Beránek, Kubíček (46. Chlád). ⋌(ibr)

SPEŘICE – POHLED 1:2

První poločas přinesl svižný fotbal a už v 10. minutě po pohledné akci Slavíka Štěpán levačkou otevřel skóre. Za chvíli měl gólovku Slavík, ale prováhal zakončení a hlavička Němce o chvilku později minula šibenici. Hosté byli také nebezpeční, ač často polehávali na trávníku.

Hrozili zejména Janďourek a Slanař, který nedokázal proměnit své sólo. Ze standardky se ukázal pro změnu speřický Pikl, ovšem za Růžičku chytalo břevno.

Druhý poločas začal megašancí Křišty, který přestřelil zívající branku malého vápna. To Dálnici mrzelo, protože hosté začali mít více ze hry. Gól jim ale nabídl hrubkou Pikl a Janďourek se postaral o vyrovnání. Domácí dál hráli slabě a tak přišlo to, co muselo. Venc s trochou štěstí otočil deset minut před koncem vývoj zápasu.

Góly: 10. Štěpán – 70. Janďourek, 80. Venc. Rozhodčí: Denev. ŽK: 2:6. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Speřice: Brzoň – Čermák, Holenda, Křišta (75. Pohan), Němec, Pikl, Slavík (65. Večeřa), Strnad, Nenadál, Štěpán, Jůzl.