Vzhledem k tomu, že se jednalo pro oba týmy o první herní přípravu, nesla se v duchu rozsáhlého testování hráčů. Domácí Pelhřimov byl k němu nucen, když postrádal Fišera, Niederleho, Vacka, Lišku a L. Mácu. Trenér Kubík tak dal šanci hráčům z béčka a bývalého staršího dorostu, navíc pelhřimovský dres oblékl Pavel Benda z Horní Cerekve, který se fotbalově vyučil ve Vysočině Jihlava, kde hrál i za juniorku.

Benda se hodí

Benda žirovnické konto zatížil dvěma góly a ukázal, že by mohl být pro pelhřimovský tým platným hráčem. To si ostatně myslí i trenér Ján Kubík: „Jeho není třeba moc zkoušet. V Jihlavě byl od žáčků, poslední dva roky tam hrál třetí ligu. Jedná se o hotového hráče, který by měl v divizi patřit k těm nejlepším,“ prohlásil rezolutně.

Nejen Bendovi se ale zápas vydařil, Pelhřimov v premiéře šlapal jako dobře namazaný stroj: „Když se vyhraje 8:1, pak nemohu být nespokojený,“ potvrdil Ján Kubík a dodal: „Líbilo se mi hlavně nasazení všech hráčů. Kluci k tomu přistoupili znamenitě.“

Potěšitelné je, že na pelhřimovské straně hráli skvěle i ti méně zkušení, kteří tentokrát rozhodně nelátali jen díry v sestavě: „Museli dostat šanci a jsem rád, že s ní dobře naložili. Pokud tady chceme hrát divizi dlouhodobě, musíme pracovat se svými hráči. Tohle tedy nebyla poslední šance pro naše odchovance,“ předeslal trenér.

To Žirovnice má ke spokojenosti daleko. Ač to byla i pro Slavoj první příprava, trenér Leoš Mitas po tak jednoznačném výsledku nenechal na svých svěřencích niť suchou a pořádně je „vykoupal“: „Je to sice v rámci přípravy, takže výsledek nic neřeší, ale uřízli jsme si pořádný kus ostudy. Tohle se nám stávat nemůže. Náš výkon byl špatný hlavně ve druhém poločase a mrzí mě to hlavně od hráčů, kteří se měli poprat o místo v základu.“

Na náročný program posledních dnů se Mitas vůbec vymlouvat nechtěl: „Výsledek nevznikl v důsledku únavy, ale po hrubých chybách našich hráčů. Ti některé situace hodně zle vyhodnotili, možná i podcenili.“

Slavoj chce Basíka

Žirovnice představila nové tváře. Po delší pauze se do jejího dresu vrátil brankář Michal Poustecký, ale ten to nebude mít v boji o post jedničky mezi tyčemi vůbec lehké. V týmu sice skončil Vaverka, ale je tu perspektivní Kadlec a Slavoj stále loví v přestupových vodách: „Myslím si, že to nyní už není tajemství, takže se o tom můžeme bavit. Máme velký zájem o Radka Basíka, který loni chytal v Pacově,“ přiznal Leoš Mitas.

Ten testoval Martina Dvořáka. Odchovanec kamenického fotbalu hrál divizi dorostu v Pelhřimově a loni kopal za rezervu divizního klubu, kde platil zejména na jaře za obávaného střelce: „Jsem s ním celkem spokojen. Leccos ukázal, měl tam světlé momenty. Jeho výkon byl ale ovlivněn tím, že se nám celkově nedařilo,“ provedl krátké hodnocení posily Leoš Mitas, který stále postrádá druhého z očekávaných hrotů základu Martina Pokorného.

„Ještě není zdravotně v pořádku. Na jaře si zlomil zánártní kůstku a momentálně rehabilituje. K týmu se připojí tak za dva týdny.“

PELHŘIMOV – ŽIROVNICE 8:1

Góly: 38. a 81. Benda, 50. a 68. Krtek, 20. Jan Kmoch, 21. Sládok, 59. (PK) Moravec, 73. Čihák – 36. T. Houška. Poločas: 3:1. Pelhřimov: Zabloudil (46. Moravec) – Klofáč, Maška (46. Kocián), Šereda, Smrčka – Benda, Jan Kmoch (46. Nepovím), Zabloudil, Pavouk (75. Jan Kmoch) - Sládok (46. Čihák), Krtek. Žirovnice 1. poločas: M. Poustecký – P. Houška, Charousek, Kuš, Kořínek – T. Houška, Secký, Moravec, Staněk – J. Poustecký, Dvořák. Žirovnice 2. poločas: M. Poustecký – Blažek, Charousek, Makovička, Veith – P. Houška, Vodáček, Dýnek, Kořínek – T. Houška, Dvořák.