PELHŘIMOV B - CHOTĚBOŘ 4:3

Pelhřimovská juniorka sehrála s Chotěboří dramatický zápas, připsala si tři body za těsné vítězství, radost z něho výrazně zastínilo vážné a dlouhodobé zranění brankáře Marka Dvořáka, kterému chotěbořský hráč kolenem způsobil dvojitou frakturu čelisti.

Po čtvrthodině zahrozil po Hrnčířově centru hlavičkou Papež, signál Hovorky a Papeže při trestném kopu za faul na Dvořáka Vykoukal vystihl. Potom přišla penalta za faul na Lišku. Hovorka mířil tvrdou střelou do levého horního rohu branky, Vykoukal směr střely vystihl, škrtla mu o prsty. Za tři minuty zvyšoval Liška, proměnil Dvořákovu přihrávku zprava.

Po přestávce hosté rychle snížili, roh zakončil hlavou Ďoubal, ale stejně rychle po Liškově přihrávce přidal třetí gól Hurda, když pohodlně umístil míč do odkryté části branky. Potom pro zranění opustil hřiště Marek Dvořák, v brance ho zastoupil Maška. Chotěboř góly Klimeše a Moravce vyrovnala. Konečné vítězství přinesl Hurdův gól, po Hovorkově rohu poslal míč hlavou za Vykoukalova záda počtvrté.

Góly: 49. a 74. Hurda, 35. (PK) Hovorka, 38. Liška - 47. Ďoubal, 64. Klimeš, 67. Moravec. Rozhodčí: Bína. Diváci: 50. Poločas: 2:0. Pelhřimov B: Marek Dvořák (60. R. Hejda) - Hrnčíř, T. Máca, Zabloudil, Čmucha, Papež (24. Hurda), Hovorka, Jan Kmoch, Maška, Liška (89. A. Hejda), Martin Dvořák.

ÚSTRAŠÍN – JANOVICE 2:8

Souboj týmů z opačných pólů tabulky začal lépe hostující favorit, kterého hlavou dostal do vedení v 8. minutě Barák. Ústrašín ale našel pádnou odpověď. Po kombinační akci vyrovnal Hampl a ve 27. minutě střelou do šibenice dostal sestupující tým dokonce do vedení Kubiska.

V prvním poločase se hrála vyrovnaná partie, přesto hosté dokázali do přestávky skóre otočit. Po ní už hřiště zcela ovládli. Domácí tempu Janovic nestačili, takže se zrodil naprosto jednoznačný výsledek.

Góly: 23. Hampl, 27. Kubiska – 40. 47. a 68. Špendlíček, 8. a 80. Barák, 36. Brnický, 63. Padrnos, 78. Lapeš. Rozhodčí: Čamra. ŽK: 1:0. Diváci: 40. Poločas: 2:3. Ústrašín: Hájek – Rod, Koubek, Macek, Urban, Kratochvíl, Kubiska, Cichra, Hampl (80. Paclík), Běloch, Růžek.

SPEŘICE – VĚŽNICE 4:2

Utkání začalo svižně, ve 4. minutě pálil Štěpán a jeho lob skončil v síti. Tentýž hráč ve 14. minutě přistrčil míč M. Pohanovi st. a jeho střela zapadla k tyči na 2:0. Také hosté hráli útočně, vytvořili si šance, jenže je nedokázali proměnit. Když už Chalupník podařeně vystřelil, byl Brzoň na místě.

Druhý poločas začala Dálnice ospale, hostům se odpustila nepřesnost a bomba Neuwirta ve spojení hlavičkou Havlíčka znamenaly vyrovnání na 2:2. Navíc ještě Brzoň předvedl několik famozních zákroků a Němec vykopával z brankové čáry. Poté se ale Speřice nebývale zvedly a doslova Věžnici přikovaly k šestnáctce.

Drtivý tlak vyústil v gól Nenadála, který se nejlépe orientoval ve skrumáži. Následně nezazmatkoval Strnad a podtrhl vítězství domácích.

Góly: 4. Štěpán, 14. M. Pohan st., 87. Nenadál, 90. Strnad – 57. Neuwirt, 70. Havlíček. Rozhodčí: Dlouhý. Bez karet. Diváci: 70. Poločas: 2:0. Speřice: Brzoň – Čermák, Holenda, Křišta, Němec, M. Pohan st., Prajsler (46. Jůzl), Strnad, Nenadál (88. Dvořák), Štěpán (88. M. Pohan ml.), Huňáček.

ŽIROVNICE – DOBRONÍN 5:2

Pro hosty je výsledek krutý, neboť podali velmi dobrý výkon. Nebyli slabším týmem, ale ve fotbale rozhoduje proměňování šancí a v této disciplíně byli domácí o poznání lepší. Ti měli navíc i štěstí, neboť soupeř mířil hned čtyřikrát do břevna či tyče.

Žirovnice se v prvním poločase zásluhou T. Houšky a Pousteckého ujala dvoubrankového vedení, po přestávce hosté na chvíli ztratili střeleckou smůlu a vyrovnali. Jenže prakticky hned po rozehrání vrátil Slavoji vedení Dýnek a Dobronín musel hru otevřít. To se mu stalo osudným, Dýnek si tak mohl vychutnat radost z čistého hattricku.

Góly: 65., 77. a 87. Dýnek, 22. T. Houška, 36. Poustecký – 61. (PK) Diviš, 64. Krejčí. Rozhodčí: Masopust. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Žirovnice: Kadlec (47. Vaverka) – Kuš, Časta (50. Secký), Staněk, T. Houška, Poustecký, P. Houška, Makovička (61. Charousek), Dýnek, Veith, Moravec.

SVĚTLÁ – HUMPOLEC B 2:1

Domácí chtěli vítězstvím potvrdit druhou příčku v tabulce, k čemuž je už v 9. minutě nasměroval Valenta. Po rohovém kopu se nejlépe zorientoval v pokutovém území – 1:0.

Vzápětí domácím zatrnulo při nákopu Metála z dobrých čtyřiceti metrů, ale Koudelka míč s námahou vytěsnil. Hra se odvíjela především uprostřed hřiště, za zmínku stojí pouze nebezpečné střely Štrose z úhlu a dorážka Valenty.

I po změně stran pokračovala hra plná nepřesností. Hosté se dočkali vyrovnání po obrovské chybě světelských stoperů, když Kameš tvrdou střelou uklidil míč k tyči. V 59. minutě byl na hranici pokutového území faulován Křikava, který z následného přímého kopu rozvlnil síť za Novotným.

Nejblíže k vyrovnání měli hosté v 69. minutě, kdy dalekonosná bomba Metála téměř z půlící čáry skončila na břevně.

Góly: 9. Valenta, 59. Křikava – 48. Kameš. Rozhodčí: Beseda. ŽK: 2:1. Diváci: 200. Poločas: 1:0. Humpolec B: Novotný – Metál, Tesař, Svoboda, Krejčí, Štecher, Bláha, Kameš, Kubíček (74. R. Štěpán), Chlád, Z. Štěpán.