Oba dorosty dokázaly jasně zvítězit. Mladší dokonce uštědřili svému soupeři ostudný debakl, dvouciferného skóre však nakonec nedosáhli. Starší dorostence výhra posunula už na pátou příčku divizní tabulky.

Za sebou tak nechali trojlístek z Vysočiny – Velké Meziříčí, Havlíčkův Brod i Vrchovinu. Jejich mladší kolegové jsou dokonce třetí, na druhou příčku ale ztrácejí deset bodů. V nadcházejícím kole Pelhřimovští zavítají do Prostějova, který ještě minulou sezónu bojoval s Třebíčí a Líšní o postup do dorostenecké ligy. Dvojutkání se hraje v sobotu na hřišti v Olšanech a starší dorost začíná v 10.15, mladší poté ve 12.30.

PELHŘIMOV – V. MEZIŘÍČÍ 4 : 1

Starší dorost připsal na své konto další cennou výhru. Nenechal se zlomit gólem do šatny a bojovnou hrou zvrátil ve druhém dějství vítězství zpět na svou stranu.

Nejprve zahrozil meziříčský Liška. Odcentroval přes Hložka a před brankou musel odvracet domácí Šereda. Gólem zakončil vzápětí kolmé sólo Starý, střelou po zemi byl proti gólmanovi Simandlovi úspěšný.

Pár minut nato již druhou šanci neproměnil a Norek poslal dorážku Vavrouškovy střely přímo do gólmana hostí. S přibývajícím časem nápor hostí z Velkého Meziříčí sílil, na místě však byl několikrát pohotový Zabloudil. Deset minut před poločasem kopalo Meziříčí dvakrát za sebou roh, druhý nečekaně na přední tyč odvracel Vavroušek.

Před pauzou ovšem bohužel pro domácí vyrovnal nikým nekrytý Kozuň a do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.
Po změně stran začali aktivněji hosté, nastřelili břevno. Na to domácí odpověděli gólem, když Starý hlavou využil Vavrouškův centr. Soupeř měl chvíli na to šanci vyrovnat, kombinaci ale zakončil Liška nastřelenou tyčí.

Pak přišel Šeredův neopakovatelný tah šikmo hřištěm a dalekonosnou polovysokou bombou přidal pojistku v podobě třetího gólu. Pět minut před koncem odolal střídající Nebeský pokušení o sólo z úhlu a přesnou přihrávkou umožnil Vavrouškovi přidat hlavou čtvrtý gól. Hosté se již na víc nezmohli, zápas skončil tříbrankovým rozdílem.

Góly: 13. a 59. Starý, 67. Šereda, 85. Vavroušek – 41. Kozuň. Poločas: 1:1. Pelhřimov: Zabloudil – Vácha, Šereda, M. Hložek, Klofáč – Míka, J. Kubík, Sládok, Vavroušek – Norek (63. J. Hložek), Starý (80. Nebeský).

PELHŘIMOV – V. MEZIŔÍČÍ 9 : 1

Mladší dorostenci předvedli v prvním poločase velký koncert pro rychlé nohy a vtipné spoluhráče. Hned v úvodu utkání proměnil Nebeský Kropáčkův centr zprava, záhy po Horkého rozehrání našel Kropáček Nebeského a ten těsně k levé tyči pod padajícího Řeháčka skóroval podruhé.

Než se hosté stačili alespoň trochu vzpamatovat, prošel Nebeský kolmo i okolo meziříčského gólmana Řeháčka a poslal do prázdné branky míč potřetí. Čtvrtý gól vsítil Nebeský po kombinaci s Markem Machačem a Bartoněm. Po Nebeského kamarádské přihrávce přidal pátou branku Marek Machač. Potom přišlo opět sólo Nebeského a překvapivý lob přes vybíhajícího gólmana znamenalo šestigólové vedení Pelhřimova.

Ten v příští minutě lacině dovolil snížení Lázničkovi. Dvě minuty před poločasem Nebeského střelu gólman vyrazil jen ke Kropáčkovi a jeho zpětný centr Nebeský poslal do meziříčské svatyně posedmé.

Čtyři minuty druhého poločasu stačily Nebeskému k proměnění Duchanova centru poosmé, ale potom mladíkům noty odvál vítr, taktovku ztratili a připravili si dlouhé minuty nezajímavé, kouskované hry a sólových akcí, které soupeř vystihl.

Devátý gól přidal Bartoň sólem přes gólmana, za svůj snaživý výkon si gólovou odměnu zasloužil. Na dvouciferný výsledek mladíci nedosáhli, ale slušel by jim. Nejlepším hráčem utkání byl bezesporu Nebeský, který sedmi brankami Velké Meziříčí doslova sestřelil.

Góly: 4. 8. 15. 22. 32. 38. a 44. Nebeský, 25. Marek Machač, 69. Bartoň – 33. Láznička. Poločas: 7:1. Pelhřimov: T. Faltýnek – Duchan, J. Faltýnek, Nedělčev (70. Skořepa), L. Machač – Bartoň, Kropáček, M. Machač, M. Kubík (67. Mádl) - Horký (61. Ryšavý), Nebeský.