Humpolec se představí v Moravských Budějovicích, Pacov zajíždí do Velké Bíteše.

Pacov se obává důrazu Velké Bíteše

Pacov v minulém kole přišel doma o body s Havlíčkovým Brodem, ale to nebyla jediná ztráta. „Musel jsem vystřídat Kerouše, který nám teď bude chybět,“ informoval kouč SK Pacov Jozef Lehotský.

Bohužel tím výčet marodů nekončí. Hrobský má problémy se slabinami, Zíku trápí koleno. „Celý týden netrénoval, ale jeho start vyloučen není,“ naznačil trenér.

Ten přiznává, že mu plná marodka dělá starosti, ale na druhou stranu ví, že by to mohlo být i výhodou: „Na hřiště se dostanou jiní hráči, kteří se budou chtít poprat o místo v sestavě. Možná nám to paradoxně pomůže.“

Velká Bíteš hraje v klidném středu tabulky, takže je mírným favoritem zápasu. Nějaká fotbalová krása se ale od ní moc nedá čekat. I na domácím hřišti sází především na nakopávané míče a důraz před brankou. „Raději bych hrál proti techničtějšímu mužstvu. Hra Velké Bíteše nám moc sedět nebude. Už několik zápasů jsme si prohráli tím, že jsme byli málo důrazní,“ vyjádřil jisté obavy Jozef Lehotský.

Chtějí tři body

Humpolec čeká konfrontace s posledním týmem tabulky. Potvrdit roli favorita však snadné nebude. „Tříbodová výzva před námi je, ale tak se to dá říci před každým zápasem. Moravské Budějovice se samy neporazí, určitě budou bojovat. Jde jim o záchranu a kde jinde by se měly pokusit změnit svůj osud, než na domácím hřišti,“ poznamenal k dnešnímu zápasu kouč Humpolce Josef Soural.

Hosté sice plánují aktivní hru, ale bezhlavé útočení se od nich očekávat nedá. „Nerad bych se dostal do situace, že bychom museli utkání otáčet. Je to nesmírně těžké, o čemž jsme přesvědčili před týdnem doma. Proto to vzadu musíme odehrát na nulu, to je základ. Zatím jsme vždy nějaký gól dali a snad ho dáme i tentokrát,“ doufá trenér.

Ten určitě nebude základní jedenáctku vybírat z kompletního kádru. Zelenka by se měl do tréninkového procesu zpět zapojit v pondělí. Stejně je na tom i Farka. S tréninkem už začal Pecha, ale ten do Moravských Budějovic nepocestuje. „Má tréninkové manko, takže budu chtít, aby pomohl béčku,“ vysvětlil Soural.