Vysoce favorizovaná Žirovnice musel vypít kalich s hodně hořkým lektvarem, když prohrála se Světlou nad Sázavou.

ŽIROVNICE – SVĚTLÁ 2:3

Podzimní lídr tabulky si Světlou pozval na pelhřimovskou Kalvárii a na umělé trávě začal dobře. Skóre se měnilo už v 8. minutě, kdy se po hlavičkové přetlačované dostal míč k T. Houškovi, který jej poslal pod tělem padajícího brankáře Koudelky do sítě. O dvě minuty později se řítil prakticky sám na branku Pokorný, ale odmítl vedení Slavoje pojistit, když mířil vedle tyče. Hosté pomalu hru vyrovnávali a začali být i nebezpeční před brankou. Po promáchnutí Charouska ještě stoprocentní šanci neproměnil Štros, ale o chvíli později se nádherně levačkou trefil Rezek. Chléb se lámal před poločasem. Žirovnický Moravec nastřelil z trestného kopu jen tyč, naopak ve 45. minutě poslal Světlou přímo z rohu do vedení Karel.
Po přestávce svěřenci trenéra Mitase sice vyvinuli velkou útočnou snahu, ale šancí si vytvořili minimum. Hosté tak své vedení pojistili, v 78. minutě dotlačil míč do branky kanonýr Křikava. O dramatickou zápletku pro závěr zápasu se postaral T. Houška, který v 86. minutě vstřelil kontaktní gól, jenže Slavoj se vyrovnání v oboustranně hodně nervozním finiši nedočkal.
Góly: 8. a 86. T. Houška – 33. Rezek, 45. Karel, 78. Křikava. Rozhodčí: Šimák. ŽK: 2:4. ČK: 1:0 (88. Dýnek). Diváci: 80. Poločas: 1:2. Žirovnice: Vaverka – Staněk, Charousek, Pokorný (79. O. Doležal), T. Houška, Moravec, Dýnek, P. Houška, Blažek, Veith, Časta (61. Poustecký).

DOBRONÍN – ÚSTRAŠÍN 1:0
Dobronín začal aktivně, ale pod tlakem udržel hosty jen pár minut. Poté se začal hrát hodně nezáživný fotbal, který přinesl spoustu nakopávaných a nepřesných balonů, bezradné výpady Dobronína do šestnáctky soupeře a několik nebezpečných brejků Ústrašína, které ovšem gólem neskončily.
„Chtěli jsme hrát presink, ale místo toho jsme se přizpůsobili jednoduché hře soupeře. Nevím, jestli byli kluci nervózní, ale nemělo to šťávu, nechtělo se jim běhat, bylo to ospalé. Ta úroveň byla špatná,“ komentuje trenér Dobronína Radek Šerý.
Domácí se nevzchopili ani po poločasové bouřce v kabině. „Bohužel to nezabralo,“ kroutí hlavou Šerý. Na šance totiž jednoznačně vyhrávali hosté, kteří ale recept na skvělého Chvátala najít nemohli. Domácí nakonec slavili šťastnou výhru. V 70. minutě vyslal Krejčí do lajny T. Sedláčka, který předložil bezchybnou přihrávku Záškodovi, a ten měl před prázdnou brankou lehký úkol. Šokovaný Ústrašín se v závěru už na vyrovnání nezmohl.
Góly: 70. Záškoda. Rozhodčí: Sýkora. ŽK: 3:0. Diváci: 30. Poločas 0:0. Ústrašín: Zrutský (37. Hájek) – Rysl, Rod, Koubek, Paclík (60. Kubiska), Koželuh, Růžek, Fux, Běloch, Kratochvíl, Macek.

JANOVICE – SPEŘICE 1:1
První poločas patřil domácímu výběru, který se zakousl do Speřic, nutil je k chybám a vytvářel si šance. Jenže domácím střelcům se na kopačky vkrádala nepřesnost. Padrnos a po něm i Barák s Černým v hodně dobrých pozicích zklamali. Nemohoucnost v koncovce podtrhl po půlhodině hry Černý, který neproměnil pokutový kop.
Janovice začaly svižně i druhé dějství a odměnou jim byla úvodní branka. Černý napravil zaváhání z první půlky a střelou zpoza vápna nedal Brzoňovi šanci. Místo toho, aby domácím narostla se vstřelenou brankou křídla, do tlaku se začaly dostávat Speřice. V 80. minutě bylo srovnáno. Musil zbytečně vyběhl z branky a Štěpán se ve vyložené pozici nemýlil. Ve zbývajících deseti minutách ještě vyfasoval Šuhaj za nebezpečnou hru vysokou nohou červenou kartu, ale skóre se už neměnilo.
Góly: 56. Černý – 80. Štěpán. Rozhodčí: Rosický. ŽK: 2:2. ČK: 1:0 (85. Šuhaj). Diváci: 80. Poločas 0:0. Speřice: Brzoň – Čermák, Holenda, Němec, Pohan, Strnad, Nenadál, Štěpán, Huňáček, Slavík, Jůzl. Střídali: Štěpánek, Pohan, Zach.

LEDEČ – PELHŘIMOV B 1:0
Hosté v prvním poločase zahrozili pouze jedinou střelou, se kterou si domácí brankář Vitiska poradil, když míč vyrazil nad břevno. Rozhodující okamžik zápasu přišel v 15. minutě, kdy Geher v brejku potáhl míč, předložil ho Voplakalovi a ten obstřelil hostujícího brankáře. Ledeč mohla přidat pojistku, Pajer ovšem v šanci ještě přihrával, čímž vystavil spoluhráče do ofsajdu a následný gól nebyl uznán. Druhý poločas se snažili domácí výsledek udržet, v 73. minutě měl obrovskou šanci Šťastný, ale ani na třikrát se mu nepodařilo míč dopravit do sítě. Pelhřimov mohl srovnat, jenže Hovorka nastřelil jen břevno.
Gól: 15. Voplakal. Rozhodčí: Pavlas. ŽK: 1:6. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Pelhřimov B: Marek Dvořák – Hrnčíř, Čmucha, Blažek, Kmoch (63. Papež), Maška, Hovorka, Zabloudil, Hejda, Hurda (36. Rumanovský), Martin Dvořák (55. Pavouk).