I když start to bude poměrně rozpačitý, po na sníh bohaté zimě se určitě neodehraje kompletní plánovaná porce zápasů.

Útok Košetic?

Po polovině soutěže vládne Poutník lize rezerva Pacova. Ta by však s největší pravděpodobností postoupit nechtěla, takže je třeba hledat kandidáty na dalších místech. Solidní výkonnost i formu mají Košetice. Ty na podzim získaly stejně bodů jako lídr a kvalitní zimní přípravu potvrdily dobrým výkonem v generálce proti rezervě Pelhřimova. Tři body za postupem je Nový Rychnov, i když ten pustil na hostování dva hráče do Ústrašína. V pořadí čtvrté Počátky sice vyhlásily konsolidační sezonu, ale postupu by se určitě nebránily. Pokud by se jim to povedlo, pauzírovaly by tak v I. B třídě jen jednu sezonu.

Asi jen Čejov

Na opačném pólu tabulky je situace mnohem čitelnější. čejov by musel hodně zabrat, aby odvrátil sestupovou hrozbu, neboť v první polovině soutěže získal jen tři body. Pokud se bude hledat další sestupující, což vývoj I. B třídy zatím nenaznačuje, pak se do ohrožení dostávají týmy Červené Řečice, Plačkova a hlavně Žirova. Střepina navíc oslabila na postu brankáře, do Ústrašína odešel Zbyněk Zrutský.

Ve znamení návratu

Ačkoliv je před námi porce třinácti kol, málokdo věří, že se ve III. tříde bude přetahovat někdo jiný než duo Horní Ves, Jiřice. Oba týmy loni vypadly z Poutník ligy a po rozpačitém startu do podzimu získaly na čele tabulky na zbytek pole pět respektive sedm bodů náskoku. Lépe je na tom Horní Ves, která v posledním podzimním kole svého největšího soka porazila.

Pokud bude ze III. třídy sestupovat jen jeden tým, odehraje se jaro patrně v naprostém klidu. AFK Pelhřimov totiž na podzim prohrál všechny zápasy a nic nenasvědčuje tomu, že by jaro mělo být výrazně lepší. Ostatně třináct bodů ztráty na předposlední rezervu Žirova je opravdu manko obrovské.