S tím souhlasí také kouč Pelhřimova Jiří Cerhan: „Výsledek je pro nás nepříznivý, ale nedá se nic dělat. Soupeř byl silný a my jsme na něj – zvláště ve druhé půli, nestačili. Lépe se pohyboval, kombinoval, byl i důraznější.“

To třebíčští fotbalisté si ve druhém jarním kole po zaváhání s Rousínovem napravili reputaci. „Nám vyšly vstupy do obou poločasů, kdy jsme skórovali. To si myslím, že by platilo snad na každého. Důležité bylo, že jsme dali branku na dva nula, což jsme v předchozím zápase proti Rousínovu nedokázali a ukázalo se to jako osudné,“ vysvětluje třebíčský kouč.

Jeho tým za poslední dvě mistrovská utkání podal dva rozdílné výkony, a o tom svědčí i výsledky. Byla přes týden nějaká zvláštní příprava nebo domluva?
„To ne, my jsme na trénincích hráče především uklidňovali, abychom jim dodali sebevědomí a připomněli, že umí hrát fotbal,“ prozradil třebíčský lodivod a dodal: „Chtěli jsme, aby hráli fotbal tak, jak to umí.“

"Zelníček sáhl i ke změně brankáře, když mezi tyčemi Michala Beera nahradil Petr Koubek. „Beer nás nejen v minulém utkání, ale i v přípravě příliš nepodržel. Tím však nechci tvrdit, že je špatný gólman. To vůbec ne. Je to kvalitní brankář, ale v poslední době moc netrénuje, a to je zásadní chyba,“ uvedl na adresu dosavadní jedničky trenér Třebíče.

Výkony obou gólmanů však zápas neovlivnily, klíčové bylo dění ve středu pole. Toho si je vědom i trenér hostí Cerhan. Pelhřimov se nedokázal vyrovnat s velice aktivním napadáním Třebíče. „Napadali dva tři naše hráče najednou, něco podobného na nás praktikovala v přípravě Aritma. Bohužel opět jsme si s tím neporadili,“ připomenul jedinou prohru v přípravě trenér.

Jiří Cerhan ale tragédii z porážky nedělá, spíše ji vnímá jako užitečnou lekci. „Stalo se a jdeme dál. Možná nám prohra paradoxně pomůže. Když k prvnímu mistrovskému utkání přičtu přípravu, tak na nás těch vítězství možná bylo až moc.“

Pelhřimov se po dvou zápasech na hřištích soupeře představí v neděli poprvé doma. Hostit bude Vyškov. „Věřím, že utkání zvládneme, ačkoliv nás nečeká nic snadného. Vyškov dost posílil,“ ví Cerhan.

Jiří Oborný, Kamil Vaněk