Je tedy nanejvýš jasné, že finišuje příprava, týmy Humpolce i Pacova si na víkend naplánovaly generálky.

Klubové měření sil

Fandové humpoleckého klubu dnes jistě vyrazí na tamní hřiště s umělou trávou. Nabízí se jim jedinečná šance vidět „bratrovražedný“ souboj prvního týmu s rezervou. Nutno říci, že na generálku se jedná o hodně neobvyklý jev.

„Je pravda, že i s touto alternativou jsme počítali, ale spíše jsme se snažili sehnat nějakého jiného soupeře. Bohužel jednání selhala, takže si zahrajeme proti béčku. Na druhou stranu to není špatné. Pro mě jako trenéra není určitě na závadu vidět, v jaké formě jsou hráči, kteří by mohli v průběhu jara kádr áčka rozšířit,“ našel klady klubového měření sil trenér Josef Soural.

Ten si sice dnes určitě obrázek o kvalitě kádrů obou týmů udělá, ale jinak přiznává, že pro start mistrovské sezony má v sestavě skoro jasno: „Kádr je za zimní přípravu poměrně ustálený, hráči měli dost času ukázat, jak jsou na tom s výkonností. Do značné míry už mám základní sestavu pro první mistrovské utkání v hlavě, mé rozhodování mohou ale ovlivnit spíše zranění,“ naznačuje, že hráči z lavičky mají stále ještě šanci „poprat se o triko“.

V zimní přestávce přišel do klubu na půlroční hostování útočník Tomáš Zelenka a jelikož ho pronásledovala zranění, právě v generálce může trenérovi ukázat, co v něm je. Josef Soural ale o jeho kvalitách nepochybuje: „I když za nás nastoupil jen jednou, mou důvěru si získal. Je to kvalitní a dostatečně zkušený fotbalista. Umí podržet míč, dát kvalitní přihrávku, jít do koncovky. V tomhle směru mi nic dokazovat nemusí, ale přiznávám, že i na něj jsem v generálce zvědavý.“

Míří na umělou trávu

Pacov měl v dlouhodobém plánu na generálku dohodnuté Speřice. S nimi se nakonec střetne, ale nebude to na hřišti v Hořepníku, ale zápas se odehraje na umělém trávníku v Humpolci.

Trenér Jozef Lehotský už prý mnoho experimentovat nebude: „Naše sestava by se měla hodně blížit té, v níž začneme mistrovské boje,“ potvrdil. Ani nějaká masivní střídání se nechystají: „Sice se může stát, že prostřídám více hráčů, ale bude to odvislé od toho, jakým směrem se bude utkání odvíjet. Teď už není cílem nechat zahrát celý kádr. Střídaní budou ti hráči, kterým se nebude dařit,“ vysvětlil kouč.

Pacov z hlediska výsledků v přípravě zrovna nezářil na druhé straně většinou stál proti velmi kvalitním soupeřům. Takové zápasy prověřily především kvalitu zadních řad, do nich se vrátil exligista Libor Koller. „Pro nás je to velká posila. Sice je Libor už starší hráč, ale po fotbalové stránce je pořád hodně vysoko. Vyniká především velkým přehledem a organizací hry. Své si rozhodně uhraje,“ je přesvědčen Lehotský, který si od kmenového hráče

Slávie slibuje ještě více: „Měl by být takovou mou prodlouženou rukou na hřišti. Na podzim se nám mnohokrát stalo, že jsme si v kabině něco řekli, ale na hřišti jsme hráli úplně jinak. Teď jsem přesvědčen, že právě Libor dokáže spoluhráče více přidržet při plnění taktických pokynů,“ vysvětlil kouč předposledního týmu tabulky.