Prvenství s předstihem slaví domácí juniorka

Pelhřimov – Už jen kolo zbývá do konce prvního ročníku zimního turnaje fotbalistů v Pelhřimově. Ta nejpodstatnější tajenka už je však vyluštěna.

8.3.2010

Pelhřimovská juniorka na domácím turnaji ve všech pěti dosavadních utkáních vyhrála a bez ohledu na to, jak dopadne její poslední zápas má jistotu první příčky.Foto: DENÍK/Kamil Vaněk

Z prvenství se bez ohledu na výsledek derniéry budou radovat hráči pořadatelské rezervy. Ti prvenství zpečetili výhrou nad Horní Cerekví. Na body nedosáhla Kamenice, která po nepovedeném prvním poločase prohrála s Kostelcem.

PELHŘIMOV B – H. CEREKEV 4:1
Juniorka nastupovala do utkání se soupeřem z Horní Cerekve s vědomím, že v posledních třech vzájemných kláních odešla vždy jako poražený tým. Jenomže toto pravidlo tentokrát neplatilo a rezerva FK zaslouženě a jasně nad Cerekví vyhrála. Přesto se soupeř pokusil hned od úvodních minut pokračovat v ustálené tradici. Ve 4. minutě trestný kop z nebezpečné vzdálenosti Dvořák vyrazil a o minutu později zahodil samostatný nájezd Zelenka, jehož střela minula tyč Dvořákovy branky. Pelhřimov odpověděl hned záhy, Hovorka našel zleva centrem Čmuchu a ten bez rozpaků uklidil míč za záda Soukupa.

Vedení vneslo do pelhřimovských řad klid a pohodu, která se odrazila v podobě dobrého výkonu po celý zbytek zápasu. Vypracované šance však pelhřimovští mladíci zahazovali buď nepřesným zakončením, nebo jim stál v cestě hostující gólman Soukup. Za zmínku stojí další příležitost Čmuchy či nebezpečná střela Papeže, kterou Soukup bravurně vyrazil. Hornocerekvičtí zahrozili v 11. minutě po akci Kůty, jehož přihrávku spoluhráč napálil z úhlu do gólmana Dvořáka. Ve 28. min. se rychlý Martin Dvořák na levé straně zbavil svého strážce a přetaženým centrem našel dobře hrajícího Čmuchu, který donutil střelou k tyči Soukupa opět ve své brance kouzlit. Na další gólovou akci byl však i Soukup krátký. Čmucha vyslal kolmicí Dvořáka, který vyhrál sprinterský souboj nejen se stoperem, ale i s vybíhajícím brankářem a těsně před ním podél něj „píchl“ míč pomalou, ale přesnou střelou do prázdné branky.

Po obrátce juniorka pokračovala dál v náporu a ve 42. minutě využil Papež jediného zaváhání gólmana Soukupa a polostřelou ho přeloboval zleva na zadní tyč. Soupeř po inkasované brance sice opticky hru na pár minut vyrovnal a v 63. min. využil přečíslení pelhřimovské obrany a střelou Serbuse do tyče a následně branky ke korigování skóre. Pak ještě nebezpečná „jedovka“ Suchého těsně vedle tyče, za kterou se Dvořák jen ohlédl, znamenala poslední příležitost z jejich strany ke skórování. Dál už Pelhřimovští do konce zápasu soupeře do ničeho nepustili a sami mohli ještě své konto několikrát navýšit. Po gólu volal zejména samostatný nájezd Dvořáka, kterého od půle hřiště vybídl přesnou přihrávkou Hurda. Aspirant na střeleckou korunu turnaje však zamířil v jasné pozici do nohy vybíhajícího cerekvického brankáře. Čtyři minuty před koncem utkání si konečně vzpomněl na svou střeleckou fazónu z podzimu i hrající trenér Hurda. Po rohu se dostal na hranici penalty k míči, šikovně se obtočil okolo obránce a prudkou přízemní střelou rozvlnil síť branky Horní Cerekve počtvrté.

Góly: 5. Čmucha, 32. Martin Dvořák, 42. Papež, 76. Hurda – 63. Serbus. Poločas: 2:0. Pelhřimov B: Marek Dvořák – Hrnčíř, T. Máca, Maška (57. R. Hejda), R. Hejda (41. A. Hejda) – Čmucha (67. Jose), Zabloudil, Hovorka (29. M. Blažek, 69. Čmucha), Papež (63. Martin Dvořák) – Martin Dvořák (41. Hurda). Horní Cerekev: Soukup – Mezera, Staněk, M. Faltýnek, J. Plachý, Kůta, Suchý, Havel, Zelenka, Serbus, Martínek. Střídali Cimler, Chadim, Jaroslav Plachý.

KAMENICE – KOSTELEC 2:3
Kamenice minulý týden bezprostředně po soustředění přehrála Ústrašín, ale tentokrát si uřízla ostudu. Kostelec nastoupil v poli jen s devíti hráči, přesto to na chybující Slovan stačilo. „První poločas mi hráči úplně vypustili. Vůbec neběhali, pouštěli soupeře do brejků, který nás z nich trestal,“ popsal dění na hřišti trenér Kamenice Vlastislav Machoň. Ten spustil hromobití v kabině, hra Slovanu se rapidně zlepšila, ale na vymazání tříbrankového manka z prvního poločasu to už bylo málo.

Góly: Tesař, Pelc – Bartejs 2, Duben. Poločas: 0:3. Kamenice: Pechek, J. Strašík, Halada, Berounský, Spěváček, Tesař, Pelc, P. Zahradník, M. Strašík, Kotek, T. Zahradník.

Pořadí turnaje po neúplném 6. kole: 1. Pelhřimov B – 15, 2. Kostelec – 9, 3. Nová Včelnice – 6, 4. Třešť – 6, 5. Černovice – 6, 6. Kamenice – 6, 7. Horní Cerekev – 3.

Luboš Novák, Kamil Vaněk

8.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Zloděj odstranil dva visací zámky a nakonec křovinořez

Pelhřimov – Opuštěné zahrádkářské kolonie začínají lákat zloděje. Potvrzuje to případ z Pelhřimova, kde dosud nezjištěný pachatel v období mezi 5. a 19. říjnem odcizil z kůlny v zahradní kolonii křovinořez.

Zdravý životní styl byl týden mezinárodním tématem

Pelhřimov – Pelhřimovská organizace Hodina H se letos zapojila do mezinárodního projektu Happy Healthy Path čili Šťastná zdravá cesta. Skupinka šesti mladých lidí z Kraje Vysočina ve věku od 13 do 18 let se díky tomu spolu se svými vrstevníky ze Španělska, Lotyšska, Itálie a Slovenska věnovala zdravému životnímu stylu.

Ruská Toulavá kamera zachycuje krásy Vysočiny

Jihlavsko – Exteriéry a interiéry zámku v Telči, kaple svatého Jana Nepomuckého v Plandrech a klášter v Nové Říši. Nejen tato místa z Jihlavska budou lákat diváky u televizí v Rusku, aby se k nám příští rok v létě vydali na dovolenou. Během těchto dní totiž na Vysočině natáčí čtyřčlenný štáb významné ruské televize.

OBRAZEM: Stromky pro nové občánky z Pelhřimova už rostou

Pelhřimov - Během čtvrtečního odpoledne bylo na okraji Pelhřimova velmi živo. V lokalitě za vodojemem, konkrétně naproti rybníku Stráž, se totiž uskutečnil již šestnáctý ročník sázení stromků pro nové občánky.