PELHŘIMOV – J. HRADEC 8:1
Účastník jihočeského krajského přeboru se nestačil za Kalvarií ani pořádně rozkoukat a již od první minuty prohrával po střele Fišera, který zužitkoval Niederleho přesný centr od pravé lajny. O pět minut později v téměř identické situaci mířil přesně Cech, tentokrát přesně přihrával Smrčka.

Další navýšení skóre přišlo v 18. minutě po úspěšně zahraném pokutovém kopu Niederlem. O penaltu se zasloužil Smrčka, kterého při průniku v pokutovém území přistrčil zezadu k zemi hradecký hráč. O chvíli později se dostal ke slovu konečně i domácí útočník Liška. Po dlouhém výkopu Moravce využil hrubky stopera Opelky, který míč podskočil. Kanonádu prvního poločasu zakončil v 32. minutě opět Liška, který využil zaváhání brankáře Hulíka. Po Čihákově střele gólman míč vyrazil k němu a domácí útočník s pomocí levé tyče vrátil míč nechytatelně do sítě.

Po přestávce již úroveň hry upadla do šedého průměru. Domácí dál soupeře zřetelně přehrávali, ale zápasu již chyběl potřebný náboj. Přesto soupeř ještě třikrát inkasoval. V 50. minutě po úspěšné spolupráci Niederleho a Lišky, posledně jmenovaný doslova naservíroval na zlatém podnosu míč před prázdnou branku Cechovi a ten se nemýlil. Poté padly další dvě kuriózní branky. V 53. minutě Čihák zleva kousek od brankové čáry namířil „šajtlí“ do zadní tyče překvapeného Plachého, který odražený míč chytal bohužel pro něj až za brankovou čarou. Následně v 68. minutě Niederle překonal hostujícího gólmana přímo z rohu, když střílenému míči pomohl lehkou tečí do sítě pravděpodobně domácí zadák.

Poslední slovo patřilo symbolicky hostům. Po zákroku Máci a Kořínka uvnitř šestnáctky na M. Šenkýře se pískala penalta i proti Pelhřimovu a v 76. minutě Frühauf zamířil do stejných míst, jako v úvodní části Niederle a zasloužil se tak o jediný čestný úspěch Jindřichova Hradce. Dalších několik nadějných šancí Pelhřimov ještě neproměnil. Hosté na divizního soupeře nestačili a kromě již zmíněné penalty si žádnou vyloženou šanci nevytvořili. Za domácími zaostávali ve všech herních činnostech a pelhřimovskou branku sporadicky ohrozili pouze několika nepříliš razantními střelami. Z pohledu domácích šlo již o závěrečné formování základní jedenáctky, v níž chyběl z pracovních důvodů Krtek. V dresu Jindřichova Hradce nastoupil Regásek, který pravděpodobně v přestupním termínu pelhřimovský klub na přestup opustí.

„Soupeř nám nestačil. Dobře jsme zahráli v prvním poločase, ten druhý už byl za rozhodnutého stavu slabší. Přesto utkání svůj účel splnilo, dostali jsme možnost vyzkoušet si věci, které bychom rádi používali v mistrovských utkáních,“ poznamenal k zápasu trenér Pelhřimova Jiří Cerhan.

Góly: 6., 50. Cech, 22., 32. Liška, 1. Fišer, 18. (PK) 68. Niederle 53. Čihák – 76. (PK) Frühauf. Rozhodčí: Čamra – T. Nechvátal, Machač. Bez karet. Diváci: 20. Poločas: 5:0. Pelhřimov: Moravec – Kořínek (46. L. Máca), Kocián, Vacek (68. Kořínek), Smrčka – Čihák, Nepovím, Niederle (68. Fišer), Fišer (46. Jan Kmoch) – Liška, Cech (76. Niederle).