Telč otočila utkání s Žirovnicí a probojovala se na druhou příčku

Pelhřimovsko – Dvanáct kol má za sebou okresní přebor hokejistů. Tabulce stále s náskokem velikosti parníku vládne Spartak Pelhřimov B, ale na druhou příčku už se propracovala Telč.

20.1.2010

Ilustrační foto.Foto:

Ta zdolala Žirovnici a v dohrávce odloženého utkání si poradila s rezervou Světlé nad Sázavou.

SVĚTLÁ B – POČÁTKY 8:1
Počátky letos potrápily nejednoho favorita, ale tentokrát tempu hráčů Světlé stačily jen třetinu. V té druhé inkasovaly čtyři branky, což rozhodlo.
Branky: T. Krajíček, V. Křišťan 3, Jelínek, Holcman – Plašil. Rozhodčí: M. Parýzek a L. Parýzek. Vyloučení: 5:2. Oslabení: 1:0. Třetiny: 2:1, 4:0, 2:0.

H. CEREKEV – ČEJOV 3:7
Poslední Horní Cerekev v minulém kole ukázala zuby a i tentokrát neodevzdala body zadarmo. Dařilo se jí trestat fauly hostů, využila dvě přesilovky. Čejov ale vyhrál zaslouženě, byl hokejovějším týmem.
Branky: Kasalý, Hřeben, Jan Nacházel – Eremka, Folejtar, Pavlas 2, T. Chudoba. Rozhodčí: Matoušek a Nenadál. Vyloučení: 5:9, navícMartínek (H. Cerekev) do konce, P. Kerbr (Čejov) do konce. Využití: 2:0. Třetiny: 1:3, 2:2, 0:2.

HC PELHŘIMOV – LEDEČ 4:7
Pelhřimovští dřeli, zápas vůbec nepřipomínal souboj týmů z opačných pólů tabulky. V sedmigólové přestřelce v poslední části ale body vydolovala Ledeč.
Branky: Šípek, Lukašík, P. Studnička, Hubata – J. Kopřiva, M. Trpišovský 2, Zour, Cíp, Brýdl. Rozhodčí: Nenadál a Jirků. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Třetiny: 0:1, 1:2, 3:4.

HUMPOLEC B – SPARTAK B 2:6
Kdyby lídr tabulky méně fauloval, mohl si pro body dojít ještě snáze. I tak měl ale po většinu utkání zřetelnou převahu.
Branky: Pavelec, Zelenka – M. Lhotský 3, Miksa 2, Sláma. Rozhodčí: Parýzek a Kukeně. Vyloučení: 3:10, navíc T. Bláha a Pavelec (oba Humpolec B) 10 minut. Třetiny: 0:2, 1:3, 1:1.

ŽIROVNICE – TELČ 5:7
Nejdramatičtější utkání kola. Po dvou třetinách Slavoj vedl o dvě branky a měl nakročeno k zisku všech bodů. Poslední dvacetiminutovka ale patřila hostům, kteří čtyřmi góly utkání otočili.
Branky: M. Ištvánik, Prýgl, Zelený, Sviták, Němec – Loučka 2, Koreš, Bláha, Cech, Prokeš, Jančo. Rozhodčí: Slavík a Grochal. Vyloučení: 6:10, navíc Sokolík (Telč) 10 minut. Třetiny: 4:2, 1:1, 0:4.

TELČ – SVĚTLÁ B 6:2
Telč dohrávku zvládla na jedničku, základní kámen k tříbodovému zisku položila už v první třetině. Pak se sice Světlá zlepšila, ale na obrat v utkání už neměla.
Branky: Sokolík, Tůma, Z. Kubát, Koreš, Šalanda, Cech – J. Jelínek, Vacek. Rozhodčí: A. Uhlíř – J. Uhlíř, Lupač. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Třetiny: 3:0, 1:1, 2:1.

20.1.2010 VSTUP DO DISKUSE

Do Putimova zašli volit dva Markové Šalandové

Volby ve Včelničce.
4

Volební komise se ve Včelničce baví také háčkováním

Na nesprávném místě: Ze základní školy poslali voliče do kulturního domu

Kamenice nad Lipou – Stále rušno mají dnes ve volební místnosti v Kamenici nad Lipou. První, kdo svůj hlas do urny ve volební místnosti na tamní základní škole vhodil, byl člen komise Ján Lettrich.

V Nové Cerekvi nenechali volit muže, který měl nesrovnalosti s trvalým bydlištěm

Nová Cerekev – V Nové Cerekvi na Pelhřimovsku mělo v pátek v 18 hodin odvoleno 145 voličů. Desítka z nich přišla do volební místnosti na radnici městyse s volebním průkazem.

V nejmenší obci v zemi přišel k volbám první volič krátce před patnáctou hodinou

Vysoká Lhota – Do nejmenší obce v České republice, Vysoké Lhoty na Pelhřimovsku, přišel první z patnácti zapsaných voličů v pátek odpoledne zhruba deset minut před patnáctou hodinou.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.