Pomalý start

Že by se jednalo o vyložené překvapení, to se nedá tvrdit, ale spíše se počítalo s tím, že první příčka bude v držení Jiřic.

Těm ovšem vstřebání sestupového šoku přece jen trvalo a vstup do soutěže v podání klubu, který ještě nedávno hrál i I. A třídu, byl otřesný. Jiřice v prvním kole doma jen remizovaly s nováčkem z Mnichu a následně prohrály v Petrovicích.

Pak ale přišla série deseti výher a o první příčku tým přišel až v posledním podzimním kole. To je v souboji loni druhotřídních mančaftů porazila Horní Ves.

Právě Horní Ves se stala podzimním králem. I ona se však na výsluní drala nenápadně, také v úvodu sezony podávala nevyrovnané výkony. Po třech kolech měla sice plný počet bodů, když porazila trápící se Senožaty a nováčky z Mnichu a Žirova.

Pak ale padla kosa na kámen. Ve čtvrtém kole podlehla doma 0:2 Petrovicím a následně ji doslova rozebral Hořepník. Tím však podzimní ztráty skončily a osm výher v řadě vyhnalo cifru v kolonce získaných bodů na 33.

Jako Jánošíci

Ačkoliv Petrovice porazily oba týmy ze špice tabulky, a dokonce v těchto zápasech neinkasovaly ani gól, dívají se na špici soutěže s poměrně velkým odstupem sedmi bodů. Čím je to způsobeno? Nestálostí formy a neschopností porazit některé z outsiderů soutěže. Vrcholem potupy byl asi zápas 10. kola, kdy v Senožatech prohrály vysoko 5:1.

Z dvojice nováčků si o poznání lépe vedl Mnich. Na podzim prohrál jen dvakrát a usadil se na pěkném pátém místě. Žirov B je předposlední a s napětím bude sledovat boje v I. B třídě. Pakliže by žádný z týmů z našeho okresu tuto soutěž neopustil, mohla by Střepina s největší pravděpodobností být v klidu. Pak by totiž sestupoval je jeden tým a zde je kandidát jasný.

Otloukánek soutěže

AFK Pelhřimov celý podzim ukazoval, že patří do zcela jiné „ligy“. Nezískal ani bod a průměr přes deset inkasovaných gólů na jedno utkání na hřištích soupeře hovoří jasnou řečí.