Spíše se věřilo Počátkám, Novému Rychnovu, možná Lukavci, Košeticím či Žirovnici B.

Nikdo ale z předpokládaných favoritů v průběhu první části soutěže čelo tabulky neovládl. Dlouho udávali tempo hráči Maratonu, kteří tak ukazovali, že do fotbalového důchodu určitě nepatří. K jejich smůle o herní kouzlo přicházeli mimo domovskou Kalvárii a v závěru podzimu jim přece jen došel dech.

Hozenou rukavici tak zvedla juniorka Pacova, která se sice dlouho držela v závětří, ale v pravý čas ukázala svou sílu. Zatímco prvnímu týmu Pacova se v krajském přeboru celý podzim nedařilo, hodně omlazené béčko ukazovalo, že o talenty v Sovově městě nouze není.

Jaro bude ale hodně zajímavé, na přebornický titul může pomýšlet prakticky celá horní polovina tabulky.

Po trochu hubené loňské sezoně mohou naději na návrat na krajskou fotbalovou mapu živit v Novém Rychnově. Start stabilizoval výkonnost, k čemuž přispěl i návrat hráčů, kteří loni hostovali v Ústrašíně.

Počátky sice vyhlásily sezonu, v níž by se měl kádr otřepat po neúspěšném působení v I. B třídě, ale návrat nevyloučily. Nevylučují to ani podzimní výsledky, čtyři body ztráty na čelo tabulky jsou opravdu málo. Ještě lepší pozici mají Košetice. Zkušený kádr Sokola, který už řadu let hraje o špičku soutěže má stejně bodů jako podzimní král z Pacova.

Zajímavé je to také na opačném pólu tabulky. Poměrně příznivý vývoj I. B třídy nevylučuje variantu, že by v červnu opustil Poutník ligu jen jeden tým. Na Černého Petra je tu kandidátů hned několik. Tím doslova žhavým je čejovský Sokol, kterému nepomohl ani sestup o patro níže a na vítězství v mistrovském zápase čeká už více než jeden kalendářní rok. Na jaře bude muset hodně přidat Žirov, podzim síle kádru rozhodně neodpovídal. Špatný podzim měla v předchozích letech mnohem úspěšnější Červená Řečice a do sestupových vod se namočil i nováček z Plačkova.