Ten před sezonou vyhlásil slovy trenéra Jiřího Cerhana jediný cíl, kterým byla záchrana soutěže, ale zatím ho plní na více než sto procent. „S umístěním v tabulce i s počtem získaných bodů jsem spokojen. V divizi jsme se rozhodně neztratili, i když v některých utkáních jsme přece jen nováčkovskou daň zaplatili,“ upozorňuje na výpadek doma s Rosicemi a v Boskovicích jinak spokojený kouč.

Moravský důraz

Ten měl před soutěží starost, jak se jeho svěřenci dokáží adaptovat na důrazný moravský fotbal. „Byl jsem mile překvapen. Kluci se s tím vyrovnali dobře. V důrazu jsme nezaostávali, a když jsme k tomu přidali fotbalovost, mnohdy jsme měli nad soupeři navrch,“ připomíná Jiří Cerhan.

Přesto po fyzické stránce jeho tým přece jen v jednom směru ztrácel. „Většina soupeřů měla narostlé, vysoké hráče. Nám centimetry chyběly.“

Pelhřimov v průběhu podzimu uhrál několik nesmírně cenných výsledků. Povedlo se mu vyhrát na hřišti na postup pomýšlejícího Slovácka B, naplno bodoval v derby Vysočiny se Žďárem nad Sázavou a s Velkým Meziříčím.

Na druhou stranu ztratil body s týmy, které jsou po podzimu v dolní polovině tabulky. „Tak se na to nahlížet nedá. V divizi není žádný vyloženě slabý soupeř, rozhodně jsme ty zápasy nepodcenili. Ačkoliv musím uznat, že se sílou soupeře roste i míra motivace,“ vysvětlil Jiří Cerhan.

Dalším výrazným statistickým rysem pelhřimovského podzimu je i vyrovnaná bilance bodů získaných v domácím prostředí a na trávnících soupeřů.

Jedna změna

„Venku se nám opravdu dařilo. Vysvětluji si to tím, že se naši soupeři snažili více útočit. A nám to vyhovovalo, protože máme celou řadu brejkových hráčů,“ objasnil tajemství zisku jedenácti získaných bodů na hřištích soupeřů kouč šestého týmu tabulky.

Pelhřimov odehrál podzim prakticky s totožným kádrem, s jakým na jaře triumfoval v krajském přeboru. Novým hráčem, který se výrazně usadil v základní sestavě, byl jen Martin Nepovím.

„Názory na něj se mohou různit, ale já na něj nendám dopustit. Podle mého soudu splnil to, co jsme od něj očekávali. Dokázal naší hře vtisknout určitou tvář, přesně přihrát. Když to bylo nutné, podržel míč,“ pochválil středopolaře Jiří Cerhan.