Žirovnice sesadila z čela tabulky Janovice

Pelhřimovsko - Po jednokolové pauze si první příčku vzala zpět Žirovnice. Fotbalisté Slavoje ve šlágru 13. kola porazili dosavadního lídra z Janovic vysoko 5:2.

2.11.2009

Přesnější střelecká muška rozhodla derby juniorek. Body bral hostující Humpolec. Foto: DENÍK/Kamil Vaněk

I. A třída
SPEŘICE – POHLED 5:2

První se však radovali hosté, když se tvrdou střelou prosadil Janďourek. Speřičtí postupně získali znatelnou převahu a když Štěpán předložil míč Strnadovi bylo to 1:1. Druhý poločas začal ukázkovou fotbalovou akcí a po sérii narážeček se prosadil Brzoň. Hned z protiútoku zaváhal při tutovce pohledský J. Fišer. Udeřily tedy Speřice, Štěpán posadil míč na hlavu Jůzla a ten vstřelil třetí gól svého týmu. Pohled se vrátil do hry gólem Janďourka. A vzápětí drama opět odmítl Strnad. Pro hosty až krutou prohru pečetil pohotovou střelou T. Němec.
Góly: 35. a 72. Strnad, 47. Brzoň, 53. Jůzl, 85. T. Němec – 14. a 68. Janďourek. Rozhodčí: Beseda. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 1:1. Speřice: Vávra – Jůzl, Holenda, Prajsler (84. T. Němec), R. Němec, Pohan, Brzoň (79. Pikl), Strnad, Nenadál, Štěpán (89. Štěpánek), Křišta.

ŽIROVNICE – JANOVICE 5:2
Hosté se sice ujali vedení, ale Staněk a Poustecký do půlhodiny skóre otočili. Ve 40. minutě došlo k nedorozumění obrany a brankáře Kadlece, ten fauloval a z nařízené penalty srovnal Brnický. Vývoj druhého poločasu značně ovlivnila 51. minuta, kdy vrátil Slavoji vedení T. Houška. Hosté byli nuceni otevřít hru a domácí je za to dvakrát potrestali z brejků.
Góly: 51. a 83. T. Houška, 19. Staněk, 32. Poustecký, 70. Moravec - 11. Špendlíček, 40. (PK) Brnický. Rozhodčí: Hrůza. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 2:2. Žirovnice: Kadlec – P. Houška, Charousek, Kuš, Weith, Secký (82. Makovička), Staněk, Moravec, T. Houška, Pokorný (46. Blažek), Poustecký (60. Časta).

ÚSTRAŠÍN – VĚŽNICE 0:1
Ústrašín doma na body opět nedosáhl. Hrálo se sotva průměrné utkání, které fotbalovosti moc nepobralo, spíše se bojovalo. „V poli to byla vyrovnaná partie, bohužel jsme neproměnili několik dobrých šancí,“ uvedl domácí kouč Tomáš Vacek. Rozhodla tedy 78. minuta a v ní povedená střela Neuwirta z takřka třiceti metrů.
Gól: 78. Neuwirt. Rozhodčí: Tesař. Diváci: 70. Poločas: 0:0. Ústrašín: Vaverka – Rod, Kubiska, Cichra, Jírů. Kratochvíl, Paclík, Novák, Běloch, Koželuh, Fux.

PELHŘIMOV B - HUMPOLEC B 1:3
Hosté na Pelhřimov umí a potvrdili to již ve 4. minutě, když se po nedorozumění stopera a brankáře Dvořáka dostal k míči rychlý Chlád a z úhlu střílel do prázdné branky. Hurda si o chvilku později zpracoval vysoký míč a přesnou střelou k tyči z pětadvaceti metrů rozvlnil síť. Neuplynulo ani pět minut a hostující Bláha obešel dva protihráče a v pokutovém území po souboji s Čmuchou upadl, rozhodčí bez váhání nařídil pokutový kop, který Zdeněk Štěpán s přehledem proměnil. Domácí se ve druhé půli snažili, ale proti deseti kýženého vyrovnání nedosáhli, naopak v 86. minutě Chlád definitivně zajistil hostům tři body.
Góly: 14. Hurda – 4. a 86. Chlád, 18. (PK) Zdeněk Štěpán. Rozhodčí: Sýkora. ŽK: 2:4. ČK: 0:1 (44. Farka). Diváci: 30. Poločas: 1:2. Pelhřimov B: Marek Dvořák – Heřmánek (60. Šoula), M. Blažek, Krčil, Čmucha – A. Hejda (84. Zabloudil), Regásek, Dýnek, Hovorka – Hurda, Martin Dvořák (46. Papež). Humpolec B: Novák – Honzárek, Tesař, Alenka, Sobotka – Štecher, Jirák, Bláha, Chlád (90. Jirák) – Zdeněk Štěpán (79. Zbyněk Štěpán), Farka.

2.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Derby mělo jednoznačný charakter

Fotbalistům Pelhřimova se daří, po výhře nad Brnem jsou v tabulce I. ligy na fantastickém třetím místě.

Góly v přesilovkách a skvělá obrana přinesly cennou výhru

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Vysočina - Přinášíme vám vyplněný dotazník politických špiček z Vysočiny. Takto politici odpovídali na naše otázky v Deník-Busu před volbami v pátek 13. října.

Práce na nové silnici finišují

Pelhřimovsko - Řidiči, kteří cestují po nové silnici, která leží mezi Pelhřimovem a Božejovem, už mohou sjíždět ke všem obcím, jenž právě tato silnice ulevila od rušného provozu.

Nebezpečná silnice: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Vysočina - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.

Radek Koten (SPD): Jako jediná strana prosazujeme přímou demokracii

Vysočina /ROZHOVOR/ – Lídrem vysočinské kandidátky SPD (Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura) je v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny Radek Koten. „Proč by nás měli lidé volit? Protože my máme odvahu říkat pravdu. Pojmenováváme věci tak, jak jsou. Neschováváme problémy za rádoby korektní slovíčka,“ říká politik z Vojnova Městce na Žďársku.