Po prohře v Ledči nad Sázavou sebraly Žirovnici první příčku Janovice. Do bojů o první příčku ale mohou promluvit i Speřice a hlavně juniorka Pelhřimova.

Mitas: Brzy můžeme zase vést tabulku

„Určitě jsme nebyli herně horší než domácí. Naopak měli jsme převahu, ale nedokázali jsme proměnit vytvořené šance. Navíc domácí podržel gólman. To o našem říci bohužel tentokrát nemohu, chybou zavinil jediný gól utkání,“ konstatoval k utkání v Ledči kouč Slavoje Leoš Mitas.

Nad ztrátou první příčky však mávl rukou. „Deset kol jsme soutěž vedli a každý si na nás brousil zuby. Ať si teď zkusí tuhle roli někdo jiný. Navíc nikde není psáno, že už třeba po dalším kole nepůjdeme opět do vedení,“ neztrácí optimismus Mitas.

Milé překvapení

Už na druhou příčku se protlačil Pelhřimov B. Na nováčka to je jistě skvostný výkon. „Jsme samozřejmě spokojeni. Naše umístění v tabulce je skvělé, zvláště pak po nepovedeném vstupu do soutěže. I samotná hra už se lepší,“ prohlásil hrající trenér Pavel Hurda.

Ten se ale se svými spoluhráči v duelu s předposlední Dlouhou Vsí na zisk tří bodů hodně natrápil: „Byl to jeden z nejslabších soupeřů, s kterým jsme hráli. Bohužel jsme si to zkomplikovali sami. V úvodu jsme nedali šance, před přestávkou jsme nechali Dlouhou Ves lacino vyrovnat. Důležité bylo ale, že jsme si nepřestali věřit a neznervózněli jsme.“

Derby sousedů rozhodl René Němec

Do boje o samou špičku tabulky se vrátily také Speřice. Ty trefou z penalty Reného Němce vyhrály v Humpolci. Nutno říci, že braly body zaslouženě.

„Bylo to hlavně bojovné utkání. Přesto si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Byli jsme lepším týmem a Humpolec prakticky k ničemu nepustili. Mrzí mě ale zranění Štěpána. To je pro nás klíčový hráč,“ uvedl trenér aktuálně čtvrtého týmu tabulky Pavel Žatečka.