CHOTĚBOŘ – HUMPOLEC 0:5

Humpolec vlétl do utkání jako uragán. Na dlouhé minuty doslova přišpendlil hráče Chotěboře před jejich branku. S vypětím všech sil i notnou dávkou štěstí, přečkali domácí šance Farky či O. Sadského, kteří těsně mířili mimo branku. Ve 14. minutě se míč po střele Farky odrazil od břevna zpět ke střelci, a ten se napodruhé nemýlil. Ze stejného místa se trefil ve 20. minutě i O. Sadský. Pak Humpolec sice neproměnil penaltu, ale další změnu skóre přinesla 29. minuta. Trestný kop Kříženeckého gólman vyrazil, ale na dorážku Farky už byl krátký. Hostující hráči asi brzo pochopili, že soupeř nebude dnes klást velký odpor, ale místo toho aby rozloženého protivníka dorazili kombinačním a důrazným fotbalem, začali se utápět v sólování a zbytečných kličkách. Minimální pohyb a nedůraz v osobních soubojích byl příčinou, že se fotbal ze strany hostů začal pomalu vytrácet.
Ačkoliv se ještě ve 49. minutě dostal do šance Farka a střelu Pecha směřující do branky stačil obránce vykopnout, nevzali si hráči poučná poločasová slova trenéra k srdci. Výsledkem bylo pokračování nepohledné hry z konce prvního poločasu. V 65. minutě se přeci jenom prosadil Pech a krátce před koncem se Humpolci povedla pohledná kombinační akce, kterou přesnou střelou přetavil v gól Krejčí.
„Soupeř na nás nestačil, ale tým hrál podle mého gusta půl hodiny. Pak bylo v našem herním projevu spousta sólování a nepřesností, takže s výkonem nemohu být spokojen,“ prohlásil trenér hostů Libor Vaněček.
Góly: 14. a 29. Farka, 20. O. Sadský, 65. Pech, 88. Krejčí. Poločas: 0:3. Humpolec: Páša - Krejčí, Vincenc, Prokop, Málek - O. Sadský, Kříženecký, L. Kratochvíl, Skryja (46. Dalík) - Farka, Pech (65. Novotný).

CHOTĚBOŘ – HUMPOLEC 1:8

Mladší dorostenci Humpolce si vzali ponaučení z chyb svých starších kolegů a hráli kombinačně. Za pětatřicet minut si stačili vytvořit čtyřbrankový náskok, když gólovou radost okusili Maršík, Tomovič a Kratochvíl a Šilpoch. Chotěboř vzápětí snížila z pokutového kopu, ale příval gólů ve své síti nezastavila.
Ani ve druhé části se obraz hry nezměnil, takže skóre ve prospěch Humpolce utěšeně narůstalo. Ve 48. minutě vyzval Dalík parádní přihrávkou ke gólové střele Kratochvíla, který byl autorem i šesté branky Humpolce. Soupeře doslova dorazili O. Tomovič a Žatečka.
„Mile mě překvapil Tesař, který se ve druhém poločase dokázal vyrovnat s přechodem na tři obránce, a až na celkem zbytečný penaltový faul hrál velice spolehlivě,“ pochválil stopera Libor Vaněček.
Góly Humpolce: 31., 48. a 62. Kratochvíl, 28. a 70. Tomovič, 36. Šilpoch, 72. Žatečka, 17. Maršík. Poločas: 1:4. Humpolec: Brávek - Kořínek (41. Tran), Dalík, Tesař, Ehrlich – M. Sadský, Tomovič, M. Kratochvíl, Šilpoch - Maršík (41. Žatečka), Hložek (41. Doležal).