„Nejsme na tom dobře a nevím, za jak dlouho jsme schopní se z této letargie dostat,“ říká trenér Josef Soural a pokračuje: „Ty body jsme neztratili nějakou náhodou. Prostě je to obraz naší aktuální situace. V každém případě je to na delší rozbor.“

Jeden z favoritů krajského přeboru přitom před tím vyhrál třikrát v řadě s úhrnným skóre 10:1. Kde se tedy vzal tak rychlý výkonnostní sešup?
„Musíme si přiznat, že naše výsledky byly někdy nadstandardní. Hra nebyla odpovídající výsledku a tak koukatelná, jak bychom si představovali,“ tvrdí.
„Týmu chybí šťáva, drive. Jsme jako na houpačce, potřebovali bychom hru i kluky něčím oživit,“ pokračuje.

Humpolec podle jeho slov také doplácí na slabší tréninkovou účast členů A týmu. „Holoubek a Jeřábek pracují mimo, se začátkem října nám začne hodně lidí jezdit na vysoké školy. Stane se, že v týdnu přijde na trénink sedm nebo osm lidí z áčka. To se potom špatně něco nacvičuje. Když se daří, tak se ještě tým udrží nějak na té vítězné vlně, ale pokud ne, tak se to na týmu projeví ještě více,“ všiml si Soural.

S tím souvisí i postupná a nevyhnutelná výměna generací. „Snažíme se začleňovat do kádru mladší hráče, naše odchovance. Musí se otrkat, vyhrát se, získat zkušenosti. Musíme sázet na poctivý fotbal a snažit se sérii zlomit, ale také musíme být připravení na to, že se můžeme plácat uprostřed tabulky,“ upozorňuje.

Teď však čeká jeho svěřence těžká série. V neděli jedou do Ždírce, který doma ještě neztratil ani bod, potom hostí doma Polnou. Po vyjížďce do Bystřice doma přivítají silnou Vrchovinu.

„Takhle bych to nebral. My bojujeme hlavně sami se sebou, takže je nám v podstatě jedno, s kým hrajeme. Možná právě se silnými soupeři se odrazíme zase nahoru,“ uzavírá humpolecký kouč.