Pavel Hurda po Ústrašínu zlomil i Speřice

Pelhřimovsko - Hned dvě derby Pelhřimovska nabídlo deváté kolo I. A třídy. O chvost tabulky se hrálo v Ústrašíně. Černý Petr po něm zbyl v rukách domácím, tříbodový zisk zařídil humpolecké juniorce Časar.

5.10.2009

Žirovnice zápas s Chotěboří nezvládla, jak si představovala. Remíza patří mezi překvapení kola. Foto: DENÍK/Kamil Vaněk

Duel o špici vyzněl lépe pro Pelhřimov B, který góly Hurdy přetlačil Speřice. Na čele tabulky tak zůstala Žirovnice.

ŽIROVNICE – CHOTĚBOŘ 1:1
Hosté předvedli výborný výkon. Žirovnice se dlouho nemohla rozehřát, až v ke konci první půle se osmělila, ale z několika šancí branku nevstřelila. Chotěboř se ujala vedení po nedorozumění stoperů, kterého v 51. minutě využil Klimeš. O vyrovnání se postaral Tomáš Houška, který dorazil Pokorného střelu. Blíže k vítězství měli hosté. V 73. minutě měli k dispozici pokutový kop, ale výborný Kadlec střelu M. Odvářky chytil.
Góly: 66. T. Houška – 51. Klimeš. Rozhodčí: Krejčí. ŽK: 2:2. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Žirovnice: Kadlec – P. Houška, Charousek, Kuš, Weith, T. Houška, Secký, Moravec, Staněk, Blažek (54. Časta), Pokorný.

ÚSTRAŠÍN – HUMPOLEC 0:1
V prvním poločase neproměnili domácí dvě šance, když obě zakončoval Tomáš Kubiska. Po změně stran si Ústrašín vypracoval další stoprocentní příležitosti, ovšem v koncovce se mu i nadále nedařilo. Hostům tak stačil jediný gól k zisku všech bodů. Sedm minut před koncem unikl Časar a umístěnou střelou nedal Vaverkovi šanci. Vzhledem k průběhu by utkání spíše slušela remíza, ale rezerva Humpolce získala body za lepší střeleckou produktivitu.
Gól: 83. Časar. Rozhodčí: Kopřiva. ŽK: 1:2. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Ústrašín: Vaverka – Rysl, Rod, Novák, Kubiska, Kmoch, Cichra, Jírů, Fux (80. Reinhart), Běloch, Kratochvíl. Humpolec B: Padrnos – Tesař, Metál, Sobotka, Honzárek, Kubíček, Bláha (20. Skryja), Skořepa, Chlád, Časar, Štěpán (70. Sadský).

SPEŘICE – PELHŘIMOV B 1:2
Zápas začal zostra. Už ve 3. minutě dostal volný prostor Hurda a střelou k tyči poslal hosty do vedení. Za domácí odpověděl trestným kopem Němec, ale gólman Dvořák byl na místě. Pak opět Hurda nastřelil tyč a Speřičtí po akci Štěpána měli gólovky v podání Nenadála a Strnada. Vzápětí Nenadál orazítkoval břevno. Do šibenice poslal míč Němec ve 35. minutě a bylo to 1:1. Následně domácí zvýšili na 2:1 Nenadálem, ale Dálnici zřejmě poškodil asistent rozhodčího, který odmával ofsajd. Ve 43. minutě Speřičtí zapomněli na Hurdu, který se nemýlil. Druhý poločas se odehrál za platonické převahy domácích, když výraznější šance měli Nenadál a Sávi.
Góly: 35. Němec - 3. a 43. Hurda. Rozhodčí: Ondráček. ŽK: 1:3. Diváci: 70. Poločas. 1:2. Speřice: Brzoň – Čermák, Holenda, Sávi, Němec, Pohan, Jůzl, Strnad (70. Bláha), Nenadál, Štěpán, Křišta. Pehřimov B: Marek Dvořák – Hrnčíř, Krčil, Blažek, Máca, Zabloudil (46. Hejda), Hovorka, Novák (80. Šoula), Čmucha, Hurda, Dýnek (88. Nevšímal).

reportéři Deníku

5.10.2009 VSTUP DO DISKUSE

Díky svému hospodaření město Humpolec bodovalo

Škoda Octavia první generace.
7

Má vaše škodovka jedno zrcátko menší než druhé? Víte, proč to tak je?

Za volant usedl bez řidičáku a pod vlivem drog

Kamenice nad Lipou – Běžná silniční kontrola nedopadla dobře pro devatenáctiletého muže z Pelhřimovska, který brázdil silnice bez řidičského průkazu a navíc pod vlivem drog. Zda se muž dopustil přestupku nebo trestného činu, bude jasné až na základě dalšího zkoumání.

OBRAZEM: K vyhledávání aktualit pomáhá v Humpolci další informační box

Humpolec – Turisté, ale ani místní nemusí aktuality z Humpolce, aktuálně plánované akce, či tipy na výlety složitě shánět. V blízkosti humpolecké zastávky Mléčné lahůdky totiž funguje již druhý digitální informační box.

V Dub Gallery se zaposlouchají do tónů klasické hudby

Pelhřimov – Z Dub Gallery v Pelhřimově se dnes (v pátek 24. listopadu) budou linout skladby mistrů klasické hudby. Úderem sedmé hodiny večerní se totiž v galerii současného umění v Pelhřimově uskuteční komorní koncert.

OBRAZEM: Vyhrál favorit. Pelhřimov se trápí dál

Pelhřimov, Moravské Budějovice – Derby Vysočiny mělo jednoznačný charakter. Dvě třetiny panovali ledu hosté z Moravských Budějovic.