Svěřencům kouče Luboše Urbana vyšlo vše, na co sáhli. Tři body jim zajistily páté místo v druholigové tabulce.

Jihlavě vyšel vstup do utkání excelentně. Už ve čtvrté minutě šla do vedení. Šisler zahrával přímý volný kop, balon prolétl pokutovým územím až k levé tyči překvapeného Bartalského, a od ní se odrazil do sítě – 0:1.

O sedm minut později se do šance řítil mladík Tecl, jeho střelu ale Bartalský vyrazil. Z následné akce domácích poslal nebezpečný střílený centr Folwarczny. Ten ale odvrátil Caha.

Jihlavě se po vstřelém gólu nedařilo podržet balon na půlce soupeře. Domácí hráli sice aktivně, ale na obranu modrožlutých si nepřišli.

Kouči Urbanovi zatrnulo až ve čtrnácté minutě, kdy Koukal vystřelil z dvacetimetrů a Winter vyrazil balon pouze na nohu Kaloda. Tomu však střela vůbec nesedla. Ve 25. minutě v gólové šanci opět zklamal Kalod a rozzlobil domácí fanoušky. Šel sám na brankáře, jenže prováhal správný moment a jihlavští zadáci se k němu stihli vrátit.

Od vedoucí branky FC Vysočina se po většinu času hrálo na jednu branku. Fotbalisté z Vysočiny svými nepřesnostmi dostávali soupeře do tlaku. Domácí ovšem dopláceli na svou špatnou produktivitu. Po půlhodině hry přišel blesk z čistého nebe. Michal Veselý krásnou střelou z dvaceti metrů vymetl pavučiny ze žižkovské šibenice – 0:2.

Ve 37. minutě skalním příznivcům Jihlavy, kteří podnikli cestu do hlavního města, pořádně zatrnulo. Koukal se řítil ze strany na Wintera, ale ten výborně vyběhl a proti žižkovskému hráči perfektně zasáhl. Jihlava v první půli z minima vytěžila maximum. Třikrát se dostala do šance a vedla o dvě branky.

Po změně stran vsítili gól jako první hosté, ale rozhodčí ho neuznal za Tlustého faul na domácího gólmana. Takže skóre i v 52. minutě zůstalo stejné. O tři minuty později se málem měnilo na druhé straně, závar před Winterovou brankou však přerušil pomezní rozhodčí. O chvilku později se již potřetí mohla radovat hostující lavička. Na 3:0 zvyšoval po rohu Šislera Caha, který mohl v poklidu hlavičkovat z malého vápna.

V 62. minutě už byli domácí na ručník. Tecl si ve vápně s přehledem poradil s domácími stopery – a zvýšil tak na 4:0. Debakl některé fanoušky rozhněval natolik, že začali opouštět stadion.

Čtvrt hodiny před koncem předvedl nádhernou individuální akci mladíček Vydra, který se uvolnil přes dva protihráče a výstavní střelou do šibenice zvýšil na potupných 0:5.

Jenže nula Václavu Winterovi asi není přána. Tři minuty před koncem Žižkov snížil na 1:5, když se konečně prosadil Kalod.

FC VIKTORIA ŽIŽKOV – FC VYSOČINA JIHLAVA 1:5

Góly: 87. Kalod – 4. Šisler, 31. Veselý, 57. Caha, 62. Tecl, 74. Vydra. Rozhodčí: Adámek – Lhoták, Moudrý. ŽK: Šťastná, Hromek – Caha, Vydra. Diváci: 1510. Poločas: 0:2. Žižkov: Bartalský – Kučera (9. Šťastný), Mareš, Petrů, Camara – Culek, Folwarczny (78. Zengue), Procházka (34. Straka), Koukal, Hromek – Kalod. Jihlava: Winter – Tlustý, Penc, Kadlec, Caha – Veselý (60. Gabriel), Gába, Šisler (64. Gruber), Karlík, Vydra (78. Cihlář) – Tecl.