Boj starších s Třeští přinesl kanonádu a výhru Humpolce

Humpolec - Ve fotbalovém krajském přeboru tentokrát z dvojice týmů dorostu FK Humpolec bodoval jen starší.

17.9.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Kamil Vaněk

HUMPOLEC – TŘEŠŤ 4:3

Do vedení šli hosté, kteří se prosadili v 10. minutě po dlouhém nákopu. Pro Novotného byla následná hlavička nechytatelná. Naštěstí bylo brzy vyrovnáno. V 15. minutě si na odražený míč po rohovém kopu naběhl Skryja a nekompromisní bombou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Humpolci bylo ještě lépe o dvě minuty později, když se po hlavičce prosadil Farka. Krátce před poločasem zakončil pěknou uličku O. Sadského třetím gólem Krejčí a zdálo se být rozhodnuto. Opak byl však pravdou. Hosté dosáhli ve 49. minutě kontanktní branky a na dramatu moc nezměnil ani gól Farky na 4:2. V 80. minutě zahrávali hosté rohový kop, Málek na přední tyči míč neodvrátil a pro hráče Třeště už nebyl velký problém dopravit míč do sítě. Ještě hůře mohlo být v samém závěru, ale Málek dokázal obětavým skluzem vykopnout míč směřující do opuštěné branky.
„Měli jsme sice častěji míč na kopačkách, ale takticky dobře hrající soupeř nás potrápil. Je to dáno naší lehkovážností, jako by tým až moc spoléhal na to, že soupeře nějak přestřílíme,“ pozastavil se u zápasu kouč Humpolce Libor Vaněček.
Góly za Humpolec: 17. a 67. Farka, 15. Skryja, 41. Krejčí. Poločas: 3:1. Humpolec: Novotný - Krejčí, Vincenc, Málek, Křípal - O. Sadský (60. Pech), Kříženecký, Prokop, Skryja (76. Páša) - L. Kratochvíl, Farka (88. Šilpoch).

HUMPOLEC – TŘEŠŤ 0:2

Hosté vlétli do utkání jako uragán. Už ve 4. minutě musel bravurně krýt penaltu Krupička a následně i dva samostatné nájezdy. Pak přišly i humpolecké šance, které však rovněž skóre neměnily. Zápas dost ovlivnila 31. minuta, kdy musel po červené kartě ze hřiště brankář Krpupička. Ten už pak jen přihlížel, jak po druhé penaltě zazvonilo nad Brávkem břevno. Ve 48. minutě udělal Kratochvíl kličku hostujícímu brankáři, ale na přesné zakončení už mu nezbyl čas, takže se do vedení dostali hosté. V 52. minutě si cestu do sítě našla hlavička po předchozím trestném kopu. Domácí se hnali i v početní nevýhodě do maximálního útočného rizika a bohužel za to pykali druhým gólem.
Poločas: 0:0. Humpolec: Krupička - Kořínek (51. Doležel), Dalík, Tesař (61. Hložek), Ehrlich - Žatečka (31. Brávek), Tomovič, M. Sadský, Šilpoch – M. Kratochvíl, Maršík (58. Tran).