Černovicím vystřílel body Hubáček, Kamenice s Tisem remizovala

Pelhřimovsko - Jen Černovice slavily po pátém kole I. B třídy. Fotbalistům Sokola se v dramatickém utkání povedlo porazit dvěma góly Hubáčka Havlíčkovu Borovou.

7.9.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Libor Plíhal

Kamenice brala v duelu s Tisem bod, hořkost porážky okusily Horní Cerekev a Budíkov. Ten prohrál dokonce na vlastním hřišti, kde navíc čtyřikrát inkasoval.

KAMENICE – TIS 2:2

Utkání nabídlo kvalitní, bojovný fotbal, kterému nescházelo ani gólové koření. Hosté dvakrát vedli. Poprvé se do trháku dostali ve 25. minutě, kdy Kozlík krásnou přihrávkou mezi stopery vysunul Miřátského, který překonal Votápka. Kamenice si to nenechala dlouho líbit a za pět minut bylo vyrovnáno, když se bombou z vápna prosadil Zahradník. Tis do přestávky opět získal zásluhou Krajíčka náskok, ale po přestávce Slovan zaslouženě vyrovnal. V nervozním závěru, který vyplnily i dvě červené karty, se prosadil Tesař.
Góly: 30. Zahradník, 75. M. Strašík – 25. Miřátský, 44. Krajíček. Rozhodčí: Jůn. ČK: 1:1. Diváci: 150. Poločas: 1:2. Kamenice: Votápek – Tuček, Novák, J. Strašík, Schober, Halada 46. Tesař, M. Strašík, Zahradník (80. Plášil), Pelc. Kušta, Kotek (87. Pechek).⋌ (va)

BEDŘICHOV – H. CEREKEV 5:0
Už v 7. minutě dostal P. Mašek přihrávku ze strany, obehrál beka a zamířil k tyči. Domácí povedený úvod nastartoval, hosté museli být stále v pozoru. Ale ani Roudenský nebyl bez práce. Jednou vytěsnil nepříjemnou střelu na roh, podruhé mu pomohlo břevno. Skóre se tak podruhé měnilo až v 39. minutě, kdy důrazný Vacek vybojoval míč a bodlem zvýšil na 2:0. Hosty pak zlomil hned v úvodu druhé části P. Mašek, který potvrdil roli střelce krásným projektilem – 3:0. Od té chvíle Horní Cerekev rezignovala a na hřišti byl pouze Bedřichov. Na 4:0 zvýšil po samostatném úniku Vacek a P. Mašek zkompletoval hattrick kličkou ve vápně a technickou střelou k tyči.
Góly: 7., 46. a 69. P. Mašek, 39. a 65. Vacek. Rozhodčí: Dobrovolný. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas 2:0. H. Cerekev: Faltýnek – Šetek, Staněk, Koten (62. Loukota), Vondráček, Zelenka, Macík, Kůta, Havel, Martínek (15. J. Plachý), Serbus.⋌ (vb)

BUDÍKOV – KOSTELEC 2:4
Domácí šli rychle do vedení. Již ve 3. minutě proměnil pokutový kop M. Vodrážka. Hosté ale brzy zvedli hlavy, když zpoza šestnáctky vyslal gólovou střelu Sekan. Do přestávky Kostelec strhl vedení na svou stranu po rychlém protiútoku. Ve zbytku zápasu byli hosté fotbalovější, domácí se sice snažili, ale brzdily je nepřesné přihrávky. Kostelec tak vytáhl skore na 4:1, teprve pak snížil Pokorný.
Góly: 3. (PK) M. Vodrážka, 72. Pokorný – 11. Sekan, 35. Číhal, 52. Nikodým, 72. Kružík. Rozhodčí: Fotr. ŽK: 4:3. ČK: 1:0 (68. Kavka). Diváci: 70. Poločas: 1:2. Budíkov: M. Bláha – M. Vodrážka, Vostřejž, Onderka (46. V. Vodrážka), Pokorný, Šedivý, F. Žáček, Bleha, Janák (72. Novák), T. Bláha, Kavka.⋌ (mso)

ČERNOVICE – HAV. BOROVÁ 2:1
V Černovicích se hrál vyrovnaný líbivý kombinační fotbal, který nakonec přinesl bodový zisk domácím. Po nastřelení tyčí na obou stranách otevřel skóre Hubáček, který po zaváhání obrany vstřelil také druhý a nakonec i vítězný gól. O dramatický závěr se postaral snížením Blažek. Černovičtí v posledních deseti minutách urputně bránily výsledek, několikrát je podržel brankář Janák.
Góly: 35. a 70. Hubáček – 80. Blažek. Rozhodčí: Mareš. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Černovice: Janák – Bíro, Kohout (65. Míka), Petrák (45. Ševčík), Bohuslavický, Hubáček, Paclík, Kubů, Hadrava, Tille, Scheufler. Havlíčkova Borová: Pavel Veselý – Janáček (58. Tonar), Klement, Blažek, Frühbauer, Kučera, Chlubna, J. Veselý, Petr Veselý (65. Hošák), Němec, Šrámek. ⋌(aln)

Ostatní výsledky – skupina A: Habry – Kožlí 1:2, Lípa – Golčův Jeníkov 3:2, Chotěboř B – Ždírec nad Doubravou B 1:3, skupina B: Vladislav – Borovina 1:4, Telč – Studenec 1:2, Luka nad Jihlavou – Herálec (ZR) 3:2, Měřín – Vrchovina B 0:4, Čáslavice – Rozsochy 1:0, Jakubov – Štěpánov 3:1, Křoví – Mohelno 5:4.

reportéři Deníku

7.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

Na fotografii jsou žáci ze ZŠ Krásovy Domky v Pelhřimově, třída 1. A paní učitelky Gabriely Kořínkové.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Krásovy Domky v Pelhřimově

Policisté hledají ničitele kol

Myšlenky na cvičení traumaplánu šly při vánočním turnaji stranou

Pelhřimov, Havlíčkův Brod – Již popáté změřili svůj um v malém fotbale hasiči, policisté a záchranáři z Vysočiny. Tradiční vánoční turnaj složek integrovaného záchranného systému v malé kopané také letos uspořádala Nemocnice Pelhřimov ve spolupráci s Nemocnicí Havlíčkův Brod. O putovní pohár se hrálo 8. prosince v hale TJ Jiskra v Havlíčkově Brodě.