„Soupeř byl hratelný, bohužel my jsme nedokázali zopakovat výkony ze zápasů s Třebíčí a Vyškovem,“ objasnil důvod prohry pelhřimovský trenér Jiří Cerhan.

Cesta necesta nadělala potíže

Pelhřimov kvůli zácpě na dálnici do Protivanova dorazil se značným zpožděním, takže byl začátek posunut o půl hodiny. „I to bylo málo. Neměli jsme ani dvacet minut na převlečení a rozcvičení, takže řada hráčů šla do zápasu v podstatě nepřipravených. Není lehké vystoupit z autobusu a hrát,“ ví Jiří Cerhan, který si stěžuje na ne zrovna korektní přístup rozhodčích i domácích funkcionářů: „Tlačili na nás, aby se zápas začal co nejdříve. Moc fér to nebylo.“

Záloze to nešlo

Hosté za to zaplatili gólem už ve 4. minutě a ve zbytku zápasu se marně snažili o vyrovnání. „Nějaké šance jsme měli, ale rozhodně jich nebylo tolik jako ve Vyškově. Neklapalo nám to hlavně v záložní řadě, kde si svůj standard odvedl jen Nepovím. Ostatní se trápili. Také útočníci se prosazovali přes urostlé a důrazné obránce jen těžko. Jejich chyb jsme využít nedokázali,“ přiznal trenér.

Pelhřimov bude mít možnost rozmnožit svůj divizní bodový účet v neděli, kdy ve vysočinském derby přivítá Žďár nad Sázavou.

Favoritem rozhodně v tomto zápase nebude, soupeř totiž z úvodních pěti utkání vytěžil dvanáct bodů. V posledním zápase sice prohrál se silnou juniorkou Slovácka, ale o remízu přišel až v samotném závěru.