VELKÁ BÍTEŠ – HUMPOLEC 4:3
Hosté přijeli do Velké Bíteše sice bez zraněných klíčových hráčů Farky, Krejčího a distancovaného Vincence, ale přesto jim sebevědomí vůbec nechybělo. Už ve 2. minutě si naběhl na hlavou prodloužený míč Pech a nedal domácímu brankáři žádnou šanci. Ještě lépe mohlo být o minutu později, ale tentýž hráč se z malého vápna neprosadil.

V 9. minutě poprvé vážněji zahrozili domácí, jenže Páša střelu domácího hráče vykopl nohou. Hosté toto varování brali asi na lehkou váhu, a proto se po třech zbytečných ztrátách míče na polovině hřiště domácí dostali do brejku a skóre srovnali. Přestřelka pokračovala. V 17. minutě dobře a hlavně přesně kopl z pravé strany přímý kop Kříženecký, střela proskákala pokutovým územím a zapadla ke vzdálenější tyči. Hosté však defenzivní práci moc nectili, takže za jedenáct minut bylo opět vyrovnanáno. Domácího útočníka nedokázali odstavit od míče ani tři humpolečtí hráči. Chléb se lámal ve 33. minutě.

Nedůraznou střelu Skryji stačil obránce vykopnout z brankové čáry a při následném protiútoku Velké Bíteše doslova vypustil Trecha postupujícího domácího hráče, rázem Humpolec prohrával. Nabuzení fotbalisté Velké Bíteše trestali do poločasu ještě jednou. Neatakovaný hráč dvacet metrů před brankou nevěděl co s míčem, tak vystřelil a balon se za pomoci břevna dostal do sítě.

Do druhého poločasu hosté trošku riskantně překopali rozestavení. Výsledkem byla sice zlepšená hra, ale příliš snahy a křečovitost v rozehrávce vedla k nepřesnostem. V 73. minutě sice dokázal Sadský dorazit rohový kop do sítě domácích, ale na vyrovnání už bylo asi málo času a domácí si zasloužené vítězství pohlídali.

„Hledat alibi, že nám chyběli vysocí a důrazní hráči, by bylo asi hloupé. Náš výkon byl naprosto tristní. Hráli jsme zoufale proti průměrnému, ale bojovnému a hlavně s chutí hrajícímu soupeři. My jsme zápas absolutně nezvládli, nebojovali, takže jsem hodně nespokojen. Sebevědomí některým hráčům určitě nechybí, ale na hřišti rozhoduje fotbalová kvalita, bojovnost a snaha se o výsledek zdravě poprat o to tentokrát minimálně polovině týmu chybělo,“ prohlásil kouč hostů Libor Vaněček.
Góly Humpolce: 2. Pech, 17. Kříženecký, 73. O. Sadský. Poločas: 4:2. Humpolec: Páša - Dalík, Prokop, Málek, Křípal - O. Sadský, Trecha, Kříženecký, Skryja (61. Šilpoch) - L. Kratochvíl, Pech.

VELKÁ BÍTEŠ – HUMPOLEC 0:1

Hosté začali jako uragán. V samém úvodu měli vyložené šance Maršík a M. Sadský. Prvně jmenovaný tlak korunoval brankou ve 14. minutě, když z deseti metrů prostřelil domácího gólmana. Velká Bíteš dostala rychle možnost srovnat skóre. Snad ještě oslavami gólu opojená humpolecká obrana vyprodukovala hrubku, naštěstí domácímu útočníkovi chyběl při zakončení klid. Šanci měl obrovskou, z pár kroků nedokázal trefit odkrytou branku.

Hosté byli však milosrdní při podobné situaci o chvilku později. To svatyni Velké Bíteše nedokázal rybičkou trefit zcela volný Hložek. Druhé nedorozumění obrany s brankářem hasil Ehrlich, který byl za faul ve 33. minutě vyloučen.

I když hosté hráli ve druhém poločase v oslabení, měli více vyložených šancí. Nastřelili břevno, Šilpoch zakroutil trestný kop na tyč. Šanci měl i mladý Soljak.

„Mladší dorostenci si zaslouží pochvalu. Dobrý zápas odehrál bojovník M. Sadský a obdiv určitě zaslouží Dalík, který bez přestávky odmakal oba zápasy,“ pochválil tým i jednotlivce trenér Libor Vaněček.
Gól: 14. D. Maršík. Poločas: 0:1. Humpolec: Brávek - Kořínek, Dalík, Tesař (52. Soljak), Ehrlich - Žatečka (Doležal), M. Sadský, Tomovič, Šilpoch - D. Maršík, Hložek (40. Krupička).