Pelhřimov se dočkal premiérového vítězství

Pelhřimov - Prvního divizního vítězství a posunu do středu tabulky se dočkali pelhřimovští fotbalisté. Naprosto zaslouženě, ve Vyškově byli lepším týmem.

1.9.2009

Povedený zápas ve Vyškově odehrál středopolař Pelhřimova Patrik Fišer (vpravo). Hýřil aktivitou, byl u důležitých akcí svého týmu.Foto: DENÍK/Libor Plíhal

VYŠKOV – PELHŘIMOV 1:3
Bezbodový Vyškov sice začal aktivněji, ale po deseti minutách jeho převaha skončila. Pelhřimov nejenže vyrovnal hru, ale zchladil soupeře tím nejlepším možným způsobem. „Nejprve se prosadil po samostatné akci Krtek, ve 20. minutě se hlavou trefil po centru Fišera Čihák,“ popsal zisk dvoubrankového náskoku trenér Pelhřimova Jiří Cerhan.

Pelhřimovští se dostali do herní pohody a do poločasu mohlo být rozhodnuto definitivně. Šanci měl Krtek, Liška trefil dvakrát tyč a po sólu mířil těsně vedle. Místo toho udeřili domácí. Ve 36. minutě se prosadil Klimeš. „Byla to chyba, v závaru jsme nedokázali před vlastní brankou odkopnout míč,“ uznal trenér Jiří Cerhan.

Po přestávce sice domácí prokázali snahu o vyrovnání, ale více šancí měl i nadále Pelhřimov. Blízko gólové pojistky byl Liška, který však v 62. minutě hlavičkoval po centru Fišera vedle. Domácí měli v podstatě jedinou šanci. Čtvrt hodiny před koncem zblízka překopli Moravcovu branku. Rozhodl až palič šancí Liška, který v 88. minutě proměnil v gól kolmou přihrávku Kmocha.

„Výsledek je pro nás samozřejmě příznivý a se ziskem bodů jsem spokojen. Kdybychom byli schopní využít více vyložených šancí, mohli jsme vyhrát i o pět branek,“ zhodnotil zápas kouč Pelhřimova.

Góly: 36. Klimeš - 13. Krtek, 20. Čihák, 88. Liška. Rozhodčí: Kneisl. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 1:2. Pelhřimov: Moravec – Máca, Kocián, Vacek, Kořínek – Fišer (72. Kmoch), Niederle, Nepovím, Čihák (82. Dýnek) – Krtek (90. Regásek), Liška.

Ostatní: V. Otrokovice - Protivanov 3:2 (0:0), 46. Kraváček, 58. Vaculík, 60. Jurčík – 54. Rojka, 80. Vala, 100 diváků. Uherský Brod-Blansko 3:3 (3:1), 14. Daněk, 16. Lukeš, 25. Hroch – 25. Nečas, 86. a 90 (+7). Sehnal, 250 diváků. Třebíč - Velké Meziříčí 3:0 (3:0), 8. Komínek, 38. Smažil, 40. Durda, 380 diváků. Rosice - Napajedla 2:1 (1:0), 6. Malata (PK), 53. Komárek – 69. Melichárek (PK), 290 diváků. Slovácko B - Rousínov 9:2 (4:1), 19., 53. a 71. (třetí z PK) Kerbr, 14. a 34. Grim, 44. a 57. Sasín, 69. Semela, 79. Pyclík – 40. Píšek, 88. Růžička, ČK: 74. Jedlička (R.), 126 diváků. Boskovice - Šardice 0:6 (0:3), 32. a 58. Režný, 37. a 50. Švrček, 10. Kobylík, 81. Crla, 310 diváků. Žďár nad Sázavou - Konice 2:1 (0:1), 78. Otoupalík, 90. Bratršovský (PK) – 32. Rajnoha, 290 diváků.

MSFL

4. kolo: Brno B – Bystrc 1:0 (0:0), 65. Šamánek, 200 diváků. Mutěnice - Břeclav 0:4 (0:2), 26. Simandl, 42. Svoboda, 61. Koryčánek, 75. Schwarz, 320 diváků, Líšeň - Uničov 2:0 (1:0), 45. Hebron, 89. Šudoma, 295 diváků. Fulnek - Znojmo 3:2 (2:1), 12. Mooc, 34. Wludyka, 47. Vávra – 6. a 77. Minarech, 207 diváků. HFK Olomouc - Kroměříž 1:1 (0:1), 66. Lukášek (PK) – 12. Dvořáček, 250 diváků. Slavičín - Olomouc B 0:0, 600 diváků. Zábřeh - Ostrava B 2:0, 17. a 87. Vodák. 880 diváků, Frýdek–Místek – Jihlava B 3:1 (3:0), 25. Kořínek, 40. Literák, 45. Fromelius – 85. Z. Kučera.