Rostex začal sezonu bídně, v prvních třech zápasech nezískal ani bod. Pelhřimov má na kontě dvě remízy a prohru se silnou Třebíčí, přesto se jako favorit zápasu necítí: „Všechno je otevřené. Výsledky soupeře vůbec neřeším, určitě nemá slabý tým a udělá vše proto, aby doma bodoval,“ ví kouč Pelhřimova Jiří Cerhan.

Nedá se čekat útočný fotbal

Navíc přiznává, že soupeř je pro něj velkou neznámou: „Na sledování moravských soupeřů není čas ani peníze. Mužstvo Vyškova neznám. Musíme se soustředit sami na sebe a podat co nejlepší výkon.“

I když oba týmy potřebují body jako sůl, ofenzivní smršť se zřejmě nechystá. „Základem je kvalitní obrana, ze které budeme vycházet. Chtěl bych, abychom hráli podobným stylem jako proti Třebíči,“ předesílá pelhřimovský trenér.

Ten určitě nebude základní sestavu vybírat z kompletního kádru. Obránce Smrčka, který se zranil hned v divizní premiéře proti Uherskému Brodu, je stále na marodce. A podle slov Jiřího Cerhana není prognoza lékařů zrovna příznivá: „Doktorům se jeho kotník nelíbí. Chybět nám bude ještě několik týdnů.“

Vrátí se Niederle zpět do zálohy?

Naopak nastoupit by už mohl Krtek, který proti Třebíči chyběl z důvodu virozy. Nabízí se tedy otázka, kdo doplní Lišku na hrotu útoku. Původním zařazením středopolař Niederle totiž v posledních dvou zápasech vstřelil čtyři góly. „V tuto chvíli to neřeknu s určitostí, ale spíš bych to viděl tak, že do útoku půjde Krtek. Prostě ho tam potřebujeme, umí se prosadit v koncovce. Niederle sice odehrál dva výborné zápasy, ale on je schopný střílet góly i z postu záložníka,“ vysvětluje své předzápasové úvahy trenér třináctého týmu tabulky.

Každopádně výkony Pelhřimova nejsou rozhodně zklamáním. „Ani nemám strach z toho, že bychom na divizi nestačili herně. Spíše se bojím rozhodčích. Přijde mi, že celé zápasy pískají v pořádku a pak udělají dvě tři rozhodnutí, která ovlivní zápas. Prostě na nějakou pomoc nemůžeme spoléhat, vše si musíme uhrát sami,“ vyjádřil své pocity z prvních tří utkání Jiří Cerhan.