Starší žáci Pelhřimova přesilovku nezvládli

Pelhřimov - Druhé kolo divize žáků body pelhřimovským fotbalistům nepřineslo. Smů〜lovatý zápas sehrál hlavně starší tým, který za stavu 0:1 dostal možnost hrát přesilovku. Naložil s ní však zle.

27.8.2009

Pokud se potvrdí pozápasové ne zrovna příznivé prognozy, tak si obránce David Masher (vlevo) kvůli poraněným kolenním vazům šest týdnů nezahraje.Foto: DENÍK/Kamil Vaněk

Starší žáci
PELHŘIMOV – BOHUNICE 1:3

Úvod vyšel lépe hostům a už ve 3. minutě se mohlo měnit skore. Pelhřimov však měl štěstí, střela o pár centimetrů minula tyč a skončila v zámězí. Domácí s odplatou dlouho nečekali. V 8. minutě našel Poul Bradu a loňský brankář divizního týmu také je těsně minul prostor vymezený tyčemi. Naději na úspěch měla i střela J. Mareše, gólman si s ní však poradil. Po čtvrthodině museli Pelhřimovští spol〜knout hodně hořkou pilulku. Novák s Červenkou zazmatkovali, byl z toho roh a jelikož i při něm obrana spala, hosté šli do vedení. To je dostalo na koně, takže se až do poločasu hrálo podle jejich not.

Začátek druhé půle dal domácím naději na zvrat. Unikajícího Obrance stáhl za dres stoper a logicky následovala červená karta. Pelhřimov však s přesilovkou naložil zle. Jeho převaha byla jen platonická, navíc v defenzívě se objevily díry. Jednu z nich využili hosté k brejku a zisku dvougólového vedení. Když Bohunice přidaly v 59. minutě třetí gól, bylo o majiteli bodů rozhodnuto. Nic na tom nezměnila ani 69. minuta, kdy přímo z rohu skoroval Červenka.

Domácí musí litovat nejen ztráty bodů, ale i zranění hráčů. Po tvrdém souboji s hostujícím útočníkem musel střídat brankář Švec, Masher si poranil vazy v koleni, takže bude zřejmě šest týdnů mimo hru.

Gól za Pelhřimov: 69. Červenka. Poločas: 0:1. Pelhřimov: Švec (54. Kučera) – Masher (65. Venkrbec), Červenka, Novák, M. Mareš – Obranec, Rokos, Poul (66. Mašát), J. Mareš – Brada, Filípek (40. Bartoška).

Mladší žáci
PELHŘIMOV – BOHUNICE 2:3
Domácí sice vyhráli první poločas, ale po přestávce už se jim dařilo o poznání méně. Dvakrát inkasovali, takže body nakonec braly Bohunice.
Góly Pelhřimova: Zamrzla, Kostka. Poločas: 2:1. Pelhřimov: Zavadil - Tůma, Horký, Bumbálek, Vojta, Smrčka, Jírů, Zahradník, Chadim, Zamrzla, Kostka. Střídali: Větrovský, Kott.