V prvním kole lehké soupeře neměl, neboť Třebíč B vzhledem ke skvělé práci s mládeží tradičně patří mezi velmi obávané protivníky. Nakonec s ní měli více práce mladší dorostenci, kteří museli dotahovat manko z prvního poločasu. Po přestávce se ale dvakrát trefili, takže plný bodový zisk jim neunikl. O obrat se gólově postarali Ehrlich a Šilpoch.

Starší dorost
HUMPOLEC – TŘEBÍČ B 5:1

Na humpolecký trávník přijel v prvním kole nevyzpytatelný tým Třebíče. Hosté byli fotbaloví a bylo vidět, že práce s mládeží není v Třebíči cizí. Domácí až na Trechu nastoupili kompletní, ale trošku překvapivě s Farkou na hrotu útoku, což se později ukázalo jako nejen zajímavý, ale i účinný tah.

Humpolečtí se ujali v 11. minutě vedení, když přesně zakončoval právě Farka. Za tři minuty se protáhl po brankové čáře přes obránce Křípal a trochu překvapivě zakončil své sólo přesnou střelou. Nebezpeční hosté, ale souboj o body nevzdali a po pěkné křídelní akci se ve 29. minutě prosadil hlavičkující Tržil. Ve 37. minutě však už opět úřadoval Farka, když svoji samostatnou akci zakončil přesně a Humpolec vedl o dvě branky. Tento důrazný a rychlonohý hráč mohl ještě do poločasu několikrát rozhodnout utkání, ale už nemířil přesně. Zajímavý fotbal pokračoval i po přestávce, ovšem šance už si vytvářeli především domácí. V 63. a 73. minutě se dvakrát prosadil střídající Pech a definitivně rozhodl o vítězi utkání. V 86. minutě byl po nepochopitelné rozehrávce Kratochvíla vyloučen Vincenc, který možná i celkem zbytečně zastavil rukou unikajícího útočníka.

„Vstup do soutěže se nám výsledkově i herně povedl. Soupeř určitě nehrál tak špatně, jak vypadá konečný výsledek. Nám vyšel tah s Matějem Farkou, který přinesl do útočné fáze potřebnou rychlost a agresivitu. Škoda jen zbytečného vyloučení Vincence. Klukům bych chtěl touto cestou poděkovat za body i předvedenou hru,“ prohlásil trenér Libor Vaněček.

Góly: 11. a 37. Farka, 68. a 73. Pech, 14. Křípal - 29. Tržil. Poločas: 3:1. Humpolec: Páša - Krejčí, Vincenc, Málek, Křípal - O. Sadský, Kříženecký, Prokop, Skryja (60. Pech) - L. Kratochvíl, Farka (M. Kratochvíl).

Ostatní výsledky: Bedřichov – Chotěboř 1:1, Velká Bíteš – Žďár 0:3, Třešť – Polná 3:2, Pacov – Kamenice nad Lipou 3:4.

Mladší dorost
HUMPOLEC – TŘEBÍČ B 2:1

Mladší dorostenci se museli už v prvním utkání obejít bez služeb omluvených či nemocných Krupičky, M. Sadského, Trana, Peterky a Maršíka, který byl po zlomenině klíční kosti jen na lavici náhradníků.

Hosté se dostali už ve 2. minutě po rohu hlavičkou do vedení. Domácím týmem to ale neotřáslo a dá se říci, že skoro po celý první poločas, až na několik náznaků protiútoků, nepustili soupeře ke své brance. Škoda jen, že tato herní převaha nebyla vyjádřena i brankově. Největší šance Žatečky či Šilpocha skončily na tyči respektive břevně branky. Podobný obraz hry měl i druhý poločas. S přibývajím deštěm sílil i tlak Humpolce a ten se zaslouženého vyrovnání dočkal ve 43. minutě. Míč do sítě dostal důrazný Ehrlich. Obrovská snaha o získání tří bodů byla zúročena v 66. minutě, kdy se nádherně z dálky trefil Šilpoch.

„Po brance Třebíče v začátku utkání mi trochu zatrnulo, ale další průběh ukázal, že jsme byli lepším týmem, jen jsme se oproti starším dorostencům na vítězství až moc nadřeli. Přesto pochvalu tentokrát zaslouží všichni hráči,“ poděkoval týmu Libor Vaněček.

Góly Humpolce: 44. Ehrlich, 66. Šilpoch. Poločas: 0:1. Humpolec: Brávek - Kořínek, Dalík, Tesař, Ehrlich - Žatečka, Tomovič, L. Kratochvíl, Šilpoch - Hložek, Doležal (60. Maršík).

Ostatní výsledky: Bedřichov – Chotěboř 5:0, Velká Bíteš – Žďár nad Sázavou 0:10, Třešť – Polná 1:0, Pacov – Kamenice nad Lipou 2:5.