Pelhřimovsko - Stále dva neporažené týmy má Poutník liga. Skvělou bilancí se po třech kolech mohou chlubit fotbalisté Nového Rychnova a Maratonu Pelhřimov. Rekordní výsledek byl dosažen ve III. třídě, kde Želiv nastřílel AFK Pelhřimov dvanáct branek.

24.8.2009 1

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Libor Plíhal

VYSKYTNÁ – POČÁTKY 1:4

Za vytrvalého deště se nehrál špatný fotbal. Techničtějším hostům se domácí snažili vyrovnat bojovností, avšak nemohoucnost Vyskytné v proměňování šancí dále pokračuje. Skore po zmatcích v obraně otevřel Král, do pololčasu zvýšil vedení Počátek z brejku Valeš. Domácí se korekci dostali až v 89. minutě, kdy se hlavou po rohu trefil Fíla, ale to už bylo za stavu 0:3.
Góly: 89. Fíla – 75. a 89. Smejkal, 24. Král, 31. Valeš. Rozhodčí: Řezníček. ŽK: 1:2. Diváci: 40. Poločas: 0:2. Vyskytná: Drahný – Blažek (75. J. Souček), Fíla, Vondrák, Budík, Goldman (60. Kovář), Slavík, Bezděkovský, Valenta, L. Souček (80. Auředník), Hlobeň. Počátky: Novotný – Fujerik, Kmoch, Soukp, Král, Kopečný, Dedera, Kozelek, Šatara (53. Ištok), Smejkal, Valeš. ⋌(krč)

PLAČKOV – PACOV B 0:4
Plačkov nastoupil v oslabené sestavě a hosté byli po celý zápas jasně lepším týmem. Prim v jejich řadách hrál Rybčák, který vystřílel hattrick. Domácí nedokázali vsítit ani čestnou branku, byť v průběhu utkání kopali penaltu.
Góly: 16., 22. a 34. Rybčák, 55. Pivovarník. Rozhodčí: Kubík. ŽK: 0:1. Diváci: 70. Poločas: 0:3. Plačkov: Havel – Mottl, Kahoun, Tománek (55. Rehák), Kotlík, Němec, Klap, Vrána, Kratochvíl, Vašíček, Duba. Pacov B: Jíša – Dítě, Zeman, Dvořáček, Pavelec, Pivovarník (73. Miskai), Maršík, Buchar, Rybčák (82. Vesecký), Diviš (59. Kerouš), Svoboda. ⋌(škd)

Č. ŘEČICE – ŽIROVNICE B 2:6
Domácí se brzy ujali vedení, které mohl pojistit Bečka, ale trefil břevno. Hosté se otřepali a do poločasu otočili skore. Pak už byli jasně lepším týmem a chybující Tatran naprosto zaslouženě vysoko porazili.
Góly: 2. Obranec, 83. Rychecký – 12., 59. a 76. (třetí PK) O. Doležal, 54. a 81. Hryzák, 13. Janů. Rozhodčí: Večeřa. Bez karet. Diváci: 60. Poločas: 1:2. Červená Řečice: Jaroš – Rychecký, Bečka, Dýnek, Nenadál, Daňhel, Gaupmann (78. Stejskal), Chvalkovský, Smrčka (52. Popovič), Obranec (81. Hovorka), Duchan. Žirovnice B: Šamal – Dýnek (78. Záboj), P. Doležal, Kadlec, Janů (78. Tyl), Metlička, Havlíček, Časta (75. Habermann), O. Doležal, J. Doležal, Hryzák. ⋌(ork)

LUKAVEC – MARATON 1:3
Maraton vsítil první branku hned v úvodu zápasu. Lukavec se poté aktivní hrou snažil vyrovnat, hosté ale stříleli branky z brejků. V druhém poločase se hrálo prakticky jen před brankou Maratonu, jenže skóre už svou podobu nezměnilo.
Góly: 45. Urban – 34. a 42. Švec, 3. Ježek. Rozhodčí: Faltýnek. ŽK: 4:2. ČK: 1:0 (76. Kott). Diváci: 70. Poločas: 1:3. Lukavec: Fenár – Dražďák, Franc (59. Mucha), Hanzlík, Štěpánek, Maršík (46. Jelínek), Urban, Picek, Zeman, Růžička, Čáp (66. Kott). Maraton: Král – Podhrázský, Mareš, Heřmánek, Vaněček, Šmíd, Vacek (46. Veroněk), Ježek, Musil, Prchal, Švec. ⋌(škd)

OBRATAŇ – KOŠETICE 2:1
Domácí začali zakřiknutě, ale s postupem času se dostávali do hry a zejména v druhém poločase se hrál kvalitní fotbal. Hra měla dobrou úroveň i díky sympatickému výkonu Košetic. Zápas rozhodl střídající Polanecký.
Góly: 25. L. Vlach, 75. Polanecký – 16. Toman. Rozhodčí: Pech. Diváci: 90. Poločas: 1:1. Obrataň: Kučera – Menšík, Melichar, Krejčí, Kalina, Šimek, Pešek (68. Polanecký), Lhotský (28. Puchner), Fical, Vrzal, L. Vlach. Košetice: Duffek – J. Bejček, Zajíček, T. Vejsada, Vodrážka, Mazanec, Podhorský, Suk, Savka, Toman (80. T. Bejček), Vlk. ⋌(vej)

ŽIROV – BOŽEJOV 0:3
Úvody obou poločasů patřili hostujícímu týmu, který soupeře vyučoval z efektivity. S průběhem dalších minut se hra domácích zlepšovala, ovšem branky nepřišly.
Góly: 10. Kopejko, 63. Svoboda, 85. Goldman. Rozhodčí: Šatara. ŽK: 4:2. Diváci: 20. Poločas: 0:1. Žirov: Zrutský (28. Maška) – Hotovec, Cvrček, J. Jonáš, Plášil (85. Křivan), Samec, L. Jonáš, Kratochvíl, Šanda, Morava, Hamalčík. Božejov: Hartl – Pejcl, Michal Goldman (45. Smejkal), Maršák, Pelíšek, Jan Vacek (86. Urbánek), Svoboda, Marek Goldman, Kopejko, Kumžák, Jan Vacek (60. Koutek). ⋌(dol)

ČEJOV – NOVÝ RYCHNOV 2:4
První poločas byl jasně v režii Rychnova. Nejprve Mugrauer vsítil rychlou branku a poté tentýž hráč dvakrát z penalty překonal Veselého v brance Čejova. V druhém poločase se hra vyrovnala, ale k bodům se domácí nepřiblížili.
Góly: 70. Čeleda, 88. Krpálek – 12. 20. (PK) a 38. (PK) Mugrauer, 86. Cirhan. Rozhodčí: Kopecký. ŽK: 4:0. Diváci: 60. Poločas: 0:3. Čejov: Veselý – Josef Svoboda, Šlechta, Večeřa, Moravec, Mraček (80. Krbec), Skřípal (36. Štos), Čeleda, Neubauer, Jaroslav Svoboda, Soukup (86. Krpálek). N. Rychnov: Holan – Nepraš (86. Komárek), Březina, Koubek, Švec, Martínek, Zeman, Loskot, Hájek, Cirman, Mugrauer (66. Velička). ⋌(dol)

3. kolo: Senožaty - H. Ves 2:3, Hořepník - Žirov B 4:2, V. Chyška - Košetice B 1:3, Želiv - AFK Pelhřimov 12:0, Speřice B - Lukavec B 1:5, Jiřice - N. Cerekev 7:1, Mnich - Petrovice 2:2.

1. kolo: Ústrašín B – Obrataň B 7:2, Komorovice – Černovice B 3:2, Počátky B – Plačkov B 3:1, Kámen – Velká Chyška B 7:3, Častrov – Hněvkovice.

24.8.2009 VSTUP DO DISKUSE 1

Příběh prvovoličky.
5

Kateřina Ješetová zažila své volební poprvé

Naplno šestadvacetiletý Petr Marek pracuje na Biofarmě Marek Častonín teprve dva roky, ale pomáhal tady už od puberty. Jeho tatínek začal s ekologickým zemědělstvím na konci devadesátých let minulého století.
9

Na biofarmě se musejí dobře střídat plodiny a více nad tím přemýšlet

U malých voličů z Olešné vyhrály ovocné knedlíky

Olešná – Předtím, než se ve volební místnosti v Olešné usadila oficiální volební komise, za plentu a k urně se opět vrhli tamní školáci. Děti z prvního stupně základní školy letos volily své neoblíbenější jídlo.

Do Putimova zašli volit dva Markové Šalandové

Putimov – Zajímavá dvojice s voličskými průkazy zavítala do volební místnosti v Putimově u Pelhřimova.

Volební komise se ve Včelničce baví také háčkováním

Včelnička - Když se do volební místnosti ve Včelničce na Pelhřimovsku voliči zrovna nehrnou, členové komise se baví po svém.

Na nesprávném místě: Ze základní školy poslali voliče do kulturního domu

Kamenice nad Lipou – Stále rušno mají dnes ve volební místnosti v Kamenici nad Lipou. První, kdo svůj hlas do urny ve volební místnosti na tamní základní škole vhodil, byl člen komise Ján Lettrich.