Z vysočinských celků zatím září Žďár, který je jediným neporaženým celkem a vévodí tabulce. Poprvé ale letos padlo Velké Meziříčí. To doma ztratilo z Boskovicemi.


V. MEZIŘÍČÍ – BOSKOVICE 0:1
Už během oboustranného začátku se uchýlily Boskovice k nakopávaným míčům na Janíčka. Ten se dostal do šance po dvaceti minutách hry, ale Chalupa byl na místě. Domácí zahrozili Pokorným a Dufkem, brankář Gruber ovšem musel zasahovat až při šanci druhého jmenovaného.
Po přestávce se v šanci ocitl Pavel, jehož pokus dokázal Chalupa zneškodnit, ale z následného rohu už udeřilo. Odražený míč se po několika tečích dostal až za záda domácího gólmana. Posledním, kdo se míče dotkl, byl Martínek.
Následující velkomeziříčský nápor žádnou výraznou šanci do konce zápasu nepřinesl.
Gól: 60. Martínek. Rozhodčí: Vostřejž. ŽK: 2:3. Diváci: 433. V. Meziříčí: Chalupa – Hort, P. Mucha, Brychta, J. Krejčí – Dufek (79. Kafka), Krátký, Pokorný, Berka (72. Vyskočil) – Němec, Beran (60. Novák).

ROUSÍNOV – ŽĎÁR N. S. 0:1
Žďár byl po celý zápas aktivnější. V prvním poločase mohl skóre otevřít Chmelík, ovšem po úniku trefil jen gólmana. Do zajímavé situace se dostal i Bureš – branku minul. Domácí měli za celý zápas jednou kloudnou příležitost. Pět minut před pauzou zneškodnil Pospíchal sólo rousínovského útočníka, který postupoval sám z boku.
„Domácí spoléhali hlavně na nakopávané míče. Na to jsme ovšem byli připraveni,“ pochvaloval si žďárský kouč Libor Štourač.
Ve druhém dějství se ocitl v šanci opět Bureš a pak i Bratršovský. Udeřilo až po akci Heideho, který přiklepl Chmelíkovi a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Hosté mohli vedení několikrát potvrdit, ale rousínovský gólman byl proti. Jeho spoluhráči naopak směrem dopředu nic nevymysleli.
Gól: 70. Chmelík. Rozhodčí: Tomanec. ŽK: 3:0. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Žďár n. S.: Pospíchal – Heide, Suský, Šindelka, Vomela – Malínek (90. Uchytil), Mašek (85. Sysel), Bratršovský, Bureš – Karásek (57. Otoupalík), Chmelík.

PELHŘIMOV – TŘEBÍČ 1:2
První šanci derby měl domácí Liška, ale jinak se hrálo podle not hostů. V 5. minutě Durda trefil tyč, o chvíli později ho ve vyložené šanci vychytal Moravec. Třebíč však na gól dlouho nečekala, neboť v 18. minutě dokopl míč do sítě po průniku Dvořáka zkušený Koníř.
I ve zbytku prvního poločasu byli lepší hosté, ale své šance už využít nedokázali. Vymstít se jim to mohlo v nastavení, kdy až před Beera pronikl Fišer, který však zblízka netrefil branku.
Třebíči se neproměněné šance vymstily v 52. minutě. To by ošetřován Baláž, do brejku po křídle se vydal Kmoch a jeho centr uklidil hlavou do sítě Niederle. Pehřimovská radost však měla jepičí život.
V 58. minutě vrátil Třebíči hlavou vedení Havránek. Fotbalovější hosté už vítězství uhájili, když klid mohli získat v 72. minutě, ale střídající Řezáč trefil ve vyložené šanci jen střed branky a připraveného Moravce.
Gól: 52. Niederle - 18. Koníř, 58. Havránek. Rozhodčí: Chabiča. ŽK: 4:5. Diváci: 300. Pelhřimov: Moravec – Máca, Kocián, Vacek, Kořínek - Kmoch, Nepovím, Fišer (90. Martin Dvořák), Čihák (82. Dýnek) – Niedere, Liška. Třebíč: Beer – Komínek, Havránek, Kopeček, Vejmelka – Dvořák, Pacholík, Baláž (54. Řezáč), Smažil – Durda (75. Malev), Koníř (89. Pospíchal).

Ostatní výsledky: Rosice - Otrokovice 2:0, Napajedla - Slovácko B 1:2, Šardice - Uherský Brod 0:0, Blansko - Protivanov 0:1, Konice - Vyškov 3:0.
Příští kolo: Otrokovice - Protivanov, Uherský Brod - Blansko, TŘEBÍČ - VELKÉ MEZIŘÍČÍ, Rosice - Napajedla, Slovácko B - Rousínov, Boskovice - Šardice, Vyškov - PELHŘIMOV, ŽĎÁR - Konice.

reportéři Deníku