Na výhře Humpolce se podílel i brankář Tomáš Kříž, jenž v závěru za stavu 3:2 pro hosty zneškodnil Cechem zahrávaný pokutový kop.

JEMNICKO – HUMPOLEC 2:3
Šlágr úvodního kola nejvyšší krajské soutěže se hrál ve vysokém tempu a už v sedmé minutě se hosté ujali vedení. Paťha zahrával rohový kop a nikým nehlídaný humpolecký kanonýr Lukáš Staněk otevřel skóre.

Odpověď herně lepšího Jemnicka přišla o osm minut později, když po ukázkové kombinaci Čech přesnou přihrávkou z levého křídla našel na hranici pokutového území Humpolce Jaroslava Cecha, a ten technickou střelou k tyči vyrovnal.

Od této chvíle hostitelé zcela ovládli hru, ale scházela jim buď finální přihrávka, nebo přesnost v zakončení. A tak v 26. minutě udeřilo na druhé straně. Hostující Jakub Paťha zahrával z poloviny hřiště přímý volný kop a opět nekrytý Staněk skóroval podruhé.

Po deseti minutách ve druhém poločase domácí na polovině hřiště ztratili míč a z následného humpoleckého brejku Staněk zkompletoval hattrick.
Snaživí hráči Jemnicka neskládali zbraně a vrhali všechny síly do útoku. V 58. minutě po Krejčově rohu z dobré pozice hlavičkoval František Kříž těsně nad branku soupeře.

Hostitelé se po několika pokusech o skórování Františka Kříže a Tomáše Krejči přece jen dočkali v 69. minutě, když druhý jmenovaný hlavou vykřesal svému týmu naději na bodový zisk.

Jemnickou snahu zkomplikovalo vyloučení brankáře Růžičky, jenž byl při jednom z humpoleckých brejků donucen za hranici velkého vána faulovat soupeřova hráče.

Ovšem domácí i v deseti hosty svírali do útočných kleští, ale nedokázali proměnit několik gólových akcí. Tlak hostitelů vyvrcholil v závěru, kdy humpolecký Pícha ve vlastní šestnáctce nešťastně zahrál rukou, ale domácí Cech z nařízené penalty nechal vyniknout hostujícího brankáře Tomáše Kříže. A tak všechny tři body putují do Humpolce.

„Bylo to nešťastné utkání, dá se říct, že jsme se porazili sami. Dostávali jsme góly jednoznačně po našich chybách, a když jsme v závěru sahali po bodu, tak nakonec neproměníme penaltu. Myslím si, že jsme horší nebyli, ale bohužel naše smůla a chyby rozhodly utkání,“ litoval trenér Jemnicka Martin Kincl.

„Hodnotí se to dobře, máme tři body, ale na výkonu ještě bylo spoustu chyb a to vítězství je spíše šťastné. Domácí byli fotbalovější, my jsme zase do zápasu dali více srdíčka. Myslím si, že tyto bodu budou mít ještě větší hodnotu po pár kolech, protože Jemnicko je hodně kvalitní soupeř,“ hodnotí humpolecký kouč Josef Soural.

Góly: 15. Cech, 70. Krejča – 7., 26. a 56. Staněk. Rozhodčí: Vidlák. ŽK: 0:2. ČK: 1:0 (73. Růžička). Diváci: 150. Poločas: 1:2. Jemnicko: Růžička – Z. Kincl, F. Kříž, Obrdlík, Štancl – Anděl (73. P. Kincl), Koutný (61. Vaculín), Morkus, Čech – Krejča, Cech. Humpolec: T. Kříž – Honzárek (82. Kameš), Hes, Pecha, Keller – Paťha, Pícha, Jeřábek, Štecher (85. Kopic) – Holoubek (90. Beránek), Staněk. Nejlepší hráči: Krejča – Staněk, T. Kříž.