Ukázal, že i v posledním týdnu před startem soutěže je potřeba pracovat na sto procent. „Nemohu být úplně spokojen. První poločas byl vyrovnaný, ve druhém jsme už byli lepší. Byla ale v naší hře hluchá místa,“ přiznal zkušený kouč, ovšem pak smířlivěji dodal: „Musím ale zároveň pochválit soupeře, odvedl kvalitní výkon.“

Je co zlepšovat

Poprvé v přípravě se v pelhřimovském dresu představil středopolař Niederle, který se po půlroční epizodě právě v klubu ve městě rekordů pokoušel dostat do kádru třetiligového béčka Jihlavy. Leč marně. Jiří Cerhan rychlonohého hráče vítá doslova s otevřenou náručí: „Bude pro nás bezesporu přínosem. Navíc je s týmem sehraný.“ I jihlavská letní příprava prý přišla středopolaři k duhu: „Je znát, že kvalitně trénoval. Přece jen jihlavské béčko je kvalitativně výše než my a to platí i o přípravných metodách a četnosti tréninků,“ ví kouč.

Ten nějaký odpočinkový týden před domácím zápasem proti Uherskému Brodu neplánuje. „Ještě je znát, že některým hráčům chybí potřebná fyzická kondice nebo nejsou dostatečně rozehraní. Máme týden na to, abychom to napravili,“ tvrdí Jiří Cerhan.

Sestava už byla do značné míry podobná té divizní, přesto možná dojde k obměně na klíčovém postu. Podle zpráv ze zákulisí loví vedení klubu zkušeného hráče, který by fungoval jako režisér hry.