Ostřílený kouč bude ale na úvodním setkání nováčka divizní skupiny D chybět.

Začátek přípravy svého týmu nestihnete. Co je příčinou?
Jsem v nemocnici. Mám problémy se zády, ale nejedná se o nic akutního. S lékaři jsem si tenhle pobyt naplánoval právě na dobu po skončení sezony. Jindy by to nešlo, to musím být u týmu, v pohotovosti.

Dnešní úvodní trénink bude tedy bez vás, ale co nedělní Perleťový pohár. Tam Pelhřimov už povedete?
I ten budu muset vynechat. Tým povede trenér béčka Pavel Hurda. Jelikož se v Žirovnici představíme bez hráčů, kteří u nás hostovali, bude jeho úkolem dát šanci mladým a otestovat je.

Co pro pelhřimovský tým účast na Perleťovém poháru znamená? Je to součást, první bod přípravy, nebo jde o prestiž v pdobě účasti na nejstarším turnaji v Čechách?
V každém případě je to velká pocta. Pro nás pro všechny je to svátek. Já osobně si toho nesmírně vážím, protože za tu dobu, co se kolem fotbalu pohybuji, jsem se aktivně tohoto turnaje zúčastnil dvakrát. Je jasné, že s týmy z druhé ligy se srovnávat nemůžeme, ale pro nás je to příležitost okusit fotbal na té skoro nejvyšší úrovni.

V kvalifikačním zápase narazíte na Čáslav, tedy tým, který na jaře klepal na brány nejvyšší soutěže. Co proti nim hrát? Můžeme se těšit na otevřenou partii, nebo bude úkolem dostat co nejméně gólů?
Otevřít to v žádném případě nemůžeme. To prostě nejde. My musíme hrát trpělivě, bránit a snažit se to vysoce favorizovanému soupeři maximálně znepříjemnit.

V průběhu přípravy se zúčastníte ještě turnaje v Počátkách. Trenéři moc podobná klání nemají v lásce, proto mě sázka na turnaje překvapuje…
I v Počátkách narazíme na kvalitní soupeře, takže Křišťálový pohár na škodu nebude. Navíc pochopitelně nebudeme hrát jen turnaje, v plánu máme řadu přípravných utkání. Ty jsou na programu o víkendech, ale i ve všedních dnech.

Souhlasíte ale, že hrát turnaje nese jisté nevýhody?
Je to časově náročné. Nejhorší je, když odehrajete první turnajový zápas a pak čekáte na finále. To není nic příjemného. V případě klasického přípravného zápasu je za dvě hodiny hotovo, turnaj je mnohdy na celý den.

Příprava je na začátku, takže lovit jména posil je předčasné. Zeptám se tedy, zda se povedlo udržet kádr, který vyhrál přebor pohromadě? Odešel z něj někdo?
O hráčích, kteří u nás hostovali, budeme jednat. Přání skončit v prvním týmu projevili Martin Moravec a Lukáš Máca. Myslím si, že v obou případech je to ještě o tom sednout si a pohovořit si.

Jaký bude osud Niederleho, který v týmu na jaře hostoval z Jihlavy. Ten se zapojil do přípravy třetiligového béčka Vysočiny…
Připravovat se bude v Jihlavě. Máme o něj zájem, takže bude záležet, zda si v mateřském klubu vybojuje místo. Pokud ne, je tu prostor na jednání. Pro nás by byl přínosem. To je bez debat.