Na druhou Bystřici nad Pernštejnem tři kola před koncem krajského přeboru mají osmibodový náskok, z čehož rezultuje jediné. Pokud v Jaroměřicích neprohrají, budou po letech zase divizní.

Cerhan: Chceme to rozhodnout už teď

Pelhřimovu v cestě k postupovým oslavám stojí spíše průměrný soupeř. „Jaroměřice měly o poznání lepší podzim, na jaře už tolik bodů nezískaly. Na to my ale nesmíme koukat, k zápasu musíme přistoupit, jako by proti nám stál ten nejsilnější tým soutěže,“ varuje před trenér Jiří Cerhan.

V pelhřimovské kabině se ale přehnané konverzace na toto téma nepovedou: „Hráči vědí, o co jim jde. Určitě budou chtít rozhodnout už v Jaroměřicích, takže nepředpokládám, že by to podcenili.“

Jelikož se tým veze na vítězné vlně, žádné velké změny v sestavě se předpokládat nedají. I když. . . „Rozhodnu se po posledním tréninku a možná dám příležitost někomu, kdo hrál v posledních zápasech méně,“ naznačil Jiří Cerhan. Ten plánuje aktivní pojetí hry: „Nehodláme čekat, s čím na nás vyrukuje soupeř, i když je pravděpodobné, že se bude snažit vytáhnout. My se spolehneme na naši hru, jejíž zásluhou jsme slavili úspěchy v posledních zápasech.

Budeme se snažit soupeře napadat, kombinovat, vytvářet si šance. Ideální by bylo, kdybychom vstřelili brzy branku, to by nám hodně pomohlo.“
Sobotní zápas v Jaroměřicích začíná v 16.30, jako hlavní jej bude řídit rozhodčí Žilka.